Start
WRĘCZENIE KRZYŻY KANDYDATOM DO BIERZMOWANIA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 02 marca 2015 19:16

Kto nie bierze swego krzyża,

a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.”

Mt 10,38

 

W dniu 1 marca 2015 r. na Mszy Świętej o godz. 10.30, miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży dla młodzieży z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Był to kolejny etap formacyjny, który ma przygotować kandydatów do świadomego i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Krzyż, który otrzymali z rąk rodziców ma być nie tylko pamiątką, ale też przypominać o podstawowym zadaniu chrześcijanina: być świadkiem miłości w swoim środowisku i aż po krańce świata.

Polecajmy wszystkich przygotowujących się do tego sakramentu w modlitwie. Wspierajmy ich oraz ich rodziny naszymi modlitwami, by z ufnością przyjmowali doświadczenia jakie przynosi codzienne życie i potrafili je jednoczyć z Krzyżem Chrystusa

 

Poprawiony: czwartek, 05 marca 2015 22:07