Start
POŚWIĘCENIE MODLITEWNIKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 08 marca 2015 19:35

W III Niedzielę Wielkiego Postu, 8 marca 2015 r. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały książeczki do nabożeństwa. Poświęcenie modlitewników to kolejny etap przygotowań do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Uroczyste poświęcenie i wręczenie modlitewników miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 10.30. Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego.

Módlmy się, aby dzieci umiejętne i mądrze korzystali z książeczek do nabożeństwa, aby szanowali je i jak najczęściej z nich korzystali.
 

 


 


Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 15:41