Start
NIEDZIELA PALMOWA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 29 marca 2015 17:50

Wjeżdża Król nasz, Jezus cichy do Jerozolimy,

Hołd Mu składa lud pobożny, Jego lud rodzimy.

Hosanna, Hosanna Synowi Bożemu Hosanna,

Hosanna, cześć Zbawcy naszemu”.

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest zapowiedzią czasu radości, czasu życia i nadziei, czasu odrodzenia – Wielkanocy.

W naszej parafii obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęły się procesją z palmami oraz osiołkiem. W tym roku zaszczytu jazdy na osiołku dostąpił Jakub Stupkiewicz. Procesja wyruszyła spod budynku Urzędu Gminy. Licznie zgromadzeni wierni nieśli przepiękne palmy, w większości wykonane samodzielnie. Po dotarciu do świątyni nastąpiło poświęcenie palm.

Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do skarbonek, przyniosły je do Kościoła i złożyły przy ołtarzu jako swój dar.

Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pozostał już tylko tydzień. Przed nami Triduum Paschalne. Warto już teraz zabrać się za dobre zaplanowanie tego czasu, aby pośród przeróżnych obowiązków dnia codziennego jak praca czy porządki domowe nie zabrakło czasu na prywatną modlitwę i nawiedzenie Ciemnicy czy Bożego Grobu, a także na udział w wieczornych uroczystościach. Chciejmy przeżyć głęboko ten czas. Chrystus wjeżdża dzisiaj do Jerozolimy. Patrzy wokoło na tych wszystkich ludzi, którzy kłaniają Mu się i śpiewają „Hossana”. Wie, że to Jego ostatni wjazd do Miasta Dawidowego – Jerozolimy, że już za niedługo radosne śpiewy przemienią się w przerażające okrzyki. Jednak pomimo strachu nie wycofuje się. Towarzyszmy Jezusowi przez ten czas, nie zostawiajmy Go samego. Okażmy Mu naszą miłość i oddanie.

 

 

 

 


Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 17:58