Start
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 13.07.2015 R. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 sierpnia 2015 18:39

13 lipca 2015 roku w naszej Parafii czciciele Maryi spotkali się na kolejnym Nabożeństwie Fatimskim.

Nabożeństwo Fatimskie - Nabożeństwo na nasze czasy

Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13-tego o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”. Fatima, 13   maja 1917

To, co zobaczyły i usłyszały dzieci podczas trzeciego objawienia 13 lipca zostało nazwane tajemnicą fatimską. Dzie­ci nie chciały nikomu wyjawić jej treści. Dopiero s. Łucja przynaglana przez biskupa opisała całą wizję oraz treść orędzia. Zanim to jednak uczyniła, tak tłu­maczyła biskupowi swoje   wewnętrzne opory i zastrzeżenia: „Jak mogłabym opisać piekło? Nie znalazłabym odpowied­nich słów do opisania rzeczywistości, gdyż to, co ja mówię, jest niczym, daje jedynie słabe wyobrażenie”.

Pani z nieba,  pełna dobroci i smutku rzekła do nas: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabo­żeństwo mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Znana nam antyfona, którą odmawiamy po każdym dziesiątku : „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj wszystkie dusze od ognia piekielnego i pomóż szczególnie tym, którzy potrzebują Twojego miłosierdzia” to słowa Pani Fatimskiej z lipcowego objawienia.

 

 

Poprawiony: sobota, 15 sierpnia 2015 18:03