Start
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 13.08.2015 r. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 sierpnia 2015 18:05

 

Prymas Tysiąclecia, Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, wypowiedział o Maryi, Matce Bożej, m. in. takie oto słowa: „Potrzebujemy Jej i nie wstydzimy się tego. Potrzebujemy Jej, jak płuca potrzebują powietrza, serce – krwi i miłości, stopy – oparcia, oczy – światła, usta – pokarmu. Jak dziecko jeszcze nie narodzone potrzebuje matki, nie możemy istnieć i żyć bez Niej i poza Nią… Potrzebujemy Jej, jak potrzebował Jej Syn Boży”.

W czwartek, 13 sierpnia, przeżyliśmy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wsłuchiwaliśmy się w przesłanie Maryi, która zatroskana o swoje dzieci, prosi je o odmawianie różańca i o podjęcie pokuty. Nabożeństwo Fatimskie jest jedną z form naszej pobożności i miłości do Maryi. Jest ono wpisane w naszą pielgrzymkę wiary, pielgrzymkę zaufania naszego, jako wspólnoty parafii, do Jezusa i Jego Matki. Jest także duchowym wsparciem dla tych, którzy weszli na drogę martwoty wiary, którzy doświadczają duchowego lenistwa i obojętności, oraz lęku w zaufaniu Jezusowi.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2015 00:27