Start
PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 10 listopada 2015 19:51

W 2016 roku od 25 do 31 lipca odbędą się w Krakowie XXXI Światowe Dni Młodzieży, tydzień wcześniej, w dniach 20-25 lipca 2016, na terenie całej Polski, odbędą się "Dni w Diecezjach". 14 listopada br. dotrą do naszej diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży, które będą peregrynować po całej diecezji do 28 listopada. Zakończenie peregrynacji odbędzie się 28 listopada 2015 o godz. 15.00 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Tego dnia nastąpi pożegnanie i przekazanie symboli delegacji Archidiecezji Gdańskiej.


Symbole ŚDM to krzyż oraz obraz – Matki Bożej z Dzieciątkiem.


Do naszego dekanatu symbole dotrą 20 listopada br. Uroczystości przyjęcia symboli odbędą się w Parafii NMP Matki Kościoła w Jantarze.


Serdecznie zapraszamy do modlitwy wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież całej wspólnoty dekanalnej.

 

Poniżej przedstawiamy program oraz odezwę Biskupa Elbląskiego


15:00 – Powitanie symboli i modlitwa w Godzinie Miłosierdzia

16:00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

16:30 – Czuwanie przy krzyżu i ikonie

17:15 – Nabożeństwo Pokutne i spowiedź

18:00 – Eucharystia i obrzęd pożegnania symboli ŚDM

 

ODEZWA DO MŁODZIEŻY DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

Już niedługo, 14 listopada dotrą do diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży. Jest to prosty, duży, drewniany krzyż oraz obraz – Matki Bożej z Dzieciątkiem, kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Ten krzyż i obraz są zwiastunami zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one w dniach 25 – 30 lipca 2016 roku w Krakowie. Zapowiedział w nich udział ojciec święty Franciszek, biskup Rzymu. Spodziewamy się, że w ŚDM weźmie udział młodzież ze wszystkich kontynentów. W dniach poprzedzających spotkanie w Krakowie będziemy oczekiwać na gości spoza Polski, również z naszej diecezji elbląskiej.
Zachęcam Was, Dziewczęta i Chłopcy, młodzi chrześcijanie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Pierwszym etapem będzie spotkanie przy krzyżu i obrazie Maryi, Symbolach Dni Młodzieży. Proszę Was, zbierzcie się na modlitewne czuwanie w tych miejscowościach, w których znajdą się te symbole. Zbierzcie się, zorganizujcie, weźcie udział w Spotkaniu młodych wyznawców Chrystusa waszych szkół, miejscowości oraz parafii. Informujcie koleżanki i kolegów o spotkaniach przy pomocy smsów i e-maili. Odkryjcie, że jesteście dużą wspólnotą, ludem Chrystusa we współczesnym świecie. Jest nim wasze dorastające do samodzielności pokolenie. Informacje o programie spotkań można znaleźć u duszpasterzy młodzieży oraz na stronie internetowej: Młodzież Diecezji Elbląskiej www.mde.elblag.pl

Do spotkania przy symbolach ŚDM

+Jacek Jezierski – Biskup Elbląski

Elbląg, dnia 5 listopada 2015 roku

Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 20:41