Start
ŚRODA POPIELCOWA - POCZĄTEK WIELKIEGO POSTU PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 12 lutego 2016 06:47

10 lutego 2016 r. rozpoczęliśmy Środą Popielcową okres Wielkiego Postu. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na Święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Podczas Mszy św. kapłan  posypywał głowy popiołem, mówiąc "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz", „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Popiół do posypywania głów tradycyjnie otrzymuje się przez spalenie palm poświęconych w ubiegłoroczną Niedzielę Palmową. Zwyczaj posypywania głów pochodzi z VIII w. w XI wieku stał się on zwyczajem obowiązującym w kościele katolickim dzięki decyzji ówczesnego Papieża Urbana II.

Na czas czterdziestodniowej pokuty, życzymy, aby wasze czyny miłości, modlitwa i post czynione w szczerości serca i z głęboką wiarą, pomogły wam zbliżyć się do Boga. Niech Bóg oczyszcza wasze serca i pozwoli Wam przeżyć radość powrotu do domu Ojca, radość zmartwychwstania z grzechów, radość pokonania słabości.

Serdecznie zapraszamy  na nabożeństwa wielkopostne: w piątki będziemy rozważali Mękę Pańską na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i młodzieży, bezpośrednio po drodze Krzyżowej będzie sprawowana Msza św. a w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali.

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 07:07