Start
JUBILEUSZ 1050-LECIA CHRZTU POLSKI PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 18:24

W dniach 14 – 16 kwietnia 2016 r. w Kościele w Polsce przeżywaliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski.Centralne uroczystości odbyły się pierwszego dnia w Gnieźnie, a w następnych – w Poznaniu. Głównym owocem rocznicy jest pogłębienie przez wiernych świadomości własnego chrztu i zobowiązań, jakie z tego faktu wynikają dla obecnych i przyszłych pokoleń polskich chrześcijan.

W naszym kościele uroczysta Msza Święta była odprawiona w niedzielę 17 kwietnia o godz. 10.30.

Podczas Mszy św. nastąpił obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego, u wszystkich ochrzczonych, dzieci i dorosłych, po chrzcie wiara powinna wzrastać, dlatego co roku podczas Wigilii Paschalnej Kościół celebruje odnowienie przyrzeczeń chrztu, jednak odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w jubileuszowym 1050. roku Chrztu Polski, ma szczególniejsze znaczenie. To w pewnym sensie powrót do źródeł naszej wiary. To świadomość, skąd wszyscy, jako ochrzczeni, jesteśmy, skąd wyrastamy, gdzie są nasze korzenie

Po Mszy św. można było podejść do chrzcielnicy i uczynić znak krzyża poświęconą wodą, aby wyrazić swoją wiarę i przynależność do Chrystusa Pana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 19:50