Start
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 23 maja 2016 20:31

 

W czwartek 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Jest to szczególny dzień, abyśmy publicznie okazali Bogu wdzięczność za dar Eucharystii przez czynne, modlitewne uczestnictwo w procesji, oraz wykonywanie dekoracji trasy procesji i domów.


Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.30. Po Mszy Św. wyruszy procesja do czterech Ołtarzy. Pierwszy Ołtarz będzie przy  ul. Gdańskiej przy budynku Poczty, drugi przy sklepie PLUS, trzeci Ołtarz na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa i czwarty Ołtarz na ul. Powstańców Warszawy przy szkole.


Procesje w oktawie Bożego Ciała będą po każdej Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu całą wspólnotę parafialną, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.


Msze Św. w Boże Ciało o godz. 8.30, 10.30 z procesją i o 16.00Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 20:36