Start Kancelaria
Kancelaria PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lipca 2012 22:28

Kancelaria parafialna jest czynna:

w poniedziałki i czwartki

w godz. od 16.00 do 17.30

telefon: 55 247 85 17,

tel. komórkowy 530 584 585

Sakrament Chrztu Świętego

Chrzty odbywają się w II i IV niedziele miesiąca. Wyjątek stanowi okres Bożego Narodzenia i Wielkanocny. W okresie Bożego Narodzenia chrzty odbywają się w Niedziele Chrztu Pańskiego (Niedziela po Uroczystości Objawienia Pańskiego - Trzech Króli), natomiast w okresie Wielkanocnym w Poniedziałek Wielkanocny.

Dokumenty potrzebne do udzielenia Sakramentu Chrztu Świętego:

1. Akt urodzenia dziecka – oryginał

2. Dane personalne rodziców i chrzestnych

3. Świadectwo moralności rodziców chrzestnych – wydawane w parafii ich zamieszkania

4. Jeśli rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii wymagana jest pisemna zgoda na chrzest z parafii miejsca zamieszkania.

Więcej na temat Chrztu Świętego znajdziesz w zakładce sakramenty

Sakrament Małżeństwa

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa (składane w kancelarii parafialnej)

1. Aktualne Świadectwa Chrztu (ważne 4 miesiące, licząc do daty ślubu), które wybieramy z parafii, w której był chrzest. Gdyby na świadectwie nie było adnotacji o bierzmowaniu, to dodatkowo wybieramy zaświadczenie o bierzmowaniu z parafii, w której odbyło się bierzmowanie.

2. Dowody Osobiste

3. Wniosek konkordatowy z USC (ważny tylko 3 miesiące, licząc do daty ślubu!) lub Akt Ślubu Cywilnego.
    UWAGA! Należy sprawdzić całkowitą zgodność danych osobowych na dokumentach z poz. 1, 2 i 3 (imiona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona i nazwiska rodziców). W przypadku jakiejkolwiek niezgodności, należy prawnie skorygować dane w Urzędzie Państwowym lub Kościelnym (tam, gdzie występuje błąd).

4. Świadectwa ukończenia Katechez Przedślubnych (jeśli nauki przedślubne jeszcze trwają, to należy okazać zaświadczenie o uczestnictwie w naukach)

5. Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy (świadectwa szkolne z oceną z religii lub oddzielne świadectwa z religii)

6. Zgoda na zawarcie małżeństwa w Parafii Stegna z parafii jednego z narzeczonych (tylko w przypadku, gdy oboje narzeczeni mieszkają poza parafią zawierania małżeństwa!)

7. Możliwe jest zawarcie małżeństwa z tzw. „licencją”, tj. dokumentem zezwalającym na błogosławienie małżeństwa w naszym kościele, wystawionym na podstawie protokołu przedślubnego, który może być sporządzony w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego

Oboje narzeczeni powinni zgłosić się z ww. dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 2,5 miesiąca przed terminem ślubu w celu sporządzenia protokołu przedślubnego!!! (Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej).

II część protokołu sporządzana jest nie później niż 2 tygodnie przed ślubem.

W dniu ślubu narzeczeni wraz z dwoma pełnoletnimi świadkami powinni zgłosić się w zakrystii kościoła, w którym zawierany będzie sakrament małżeństwa na 15 min przed rozpoczęciem uroczystości (wszyscy z dowodami osobistymi, a narzeczeni dodatkowo z obrączkami i kartkami od spowiedzi).

Więcej na temat Sakramentu Małżeństwa znajdziesz w zakładce: Sakramenty

Pogrzeb Katolicki

W sprawie pogrzebu do kancelarii można zgłosić się także poza wyznaczonymi godzinami urzędowania kancelarii parafialnej.

Dokumenty potrzebne do Pogrzebu Katolickiego

1. Akt Zgonu z USC

2. Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).

3. W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

Poprawiony: sobota, 25 marca 2017 21:13

Kosciół w Stegnie