Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła
poniedziałek, 19 czerwca 2017 14:22

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 CZERWCA 2017 R.

Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela!

1. Pragniemy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękne przygotowanie procesji Bożego Ciała w Śródmieściu Gdańska. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuje osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, służbie porządkowej. Bardzo dziękujemy za pięknie przyozdobione okna i obejścia domów i liczny udział w procesji, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.

2. Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość Najświetszego Serca Pana Jezusa to święto patronalne dla naszej Parafii. Jednocześnie jest to zakończenie roku katechetycznego i szkolnego oraz Dzień Ojca. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w strojach komunijnych.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

5. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś z okazji odpustu chciałby się podzielić darami stołu, prosiłbym o przekazanie mi tej informacji do wtorku włącznie. Tradycyjnie też zapraszam panie do upieczenia pysznych ciast na festyn.

6. Serdecznie zapraszam na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w dniu odpustu parafialnego. Tegoroczny Festyn jest organizowany wspólnie z Radami Sołeckimi. Rozpocznie się bezpośrednio po sumie odpustowej na parkingu parafialnym. W trakcie Festynu przewidziane są loteria fantowa, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych Rodzin. Będzie możliwość smacznej konsumpcji. Żywię nadzieję, że festyn będzie dla wszystkich źródłem dużej radości z tego, że jako Rodzina Parafialna potrafimy spotkać się na wspólnym rodzinnym świętowaniu.

7. W sobotę 24 czerwca wspominamy narodziny św. Jana Chrzciciela. W tym dniu imieniny obchodzi ks. bp Jan Styrna, którego otaczamy naszą serdeczną modlitwą.

8. Dziękuję przedstawicielom młodzieży z naszej Parafii, którzy dzielnie podążała w pielgrzymce z Gdańska do Mątów Wielkich.

9. Ministrantem miesiąca maja został Mateusz Dziewirz.

10. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

11. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego?, oraz Małego Gościa.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia. Zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu.

«  kwietnia 2024  »