Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2017

Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości [list do Rzymian]

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

2. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny ? rodziców Maryi. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za ich troskę i miłość. Życzę błogosławieństwa i pociechy z wnuków. W tym dniu w Domu Pomocy Społecznej w kaplicy pw. Św. Anny o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza z okazji przypadającego odpustu. Serdecznie zapraszam  mieszkańców DPS, parafian oraz gości.

4. Nadal można dołączyć do jubileuszowej XXV. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę oraz Pielgrzymki Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje w Internecie.

5. Wczoraj rozpoczęła się 4. Edycja Festiwalu Muzyka Polska na Żuławach. Koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędą się jeszcze: dzisiaj tj. 23 lipca w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku o godz. 19.00, jutro [w poniedziałek] 24 lipca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, we wtorek 24 lipca w kościele w Stegnie. Wstęp bezpłatny. Zachęcamy do udziału. W najbliższą sobotę zapraszam serdecznie na kolejny koncert: tym razem organowy w wykonaniu Wojciecha Dargacza - absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku.

6. W minionym tygodniu zostało zainstalowane nowe nagłośnienie w naszym kościele. Osobom, które poczuwają się do udzielenia wsparcia materialnego na to przedsięwzięcie, serdeczne Bóg zapłać za każdy gest szczodrego serca i polecam Was wszystkich dobremu Bogu.

7. Serdecznie witam na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszę się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

8. Dziękuję osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie p. Grzegorzowi Rucińskiemu, Pawłowi Król, Pawłowi Pietraniuk, Janowi Wróbel, Grzegorzowi Zielke.

9.  Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?.

Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »