Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowzięcia NMP
wtorek, 29 sierpnia 2017 16:56

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2017 r.

1. Dzisiejsza uroczystość nosi w polskiej tradycji piękną nazwę ? święto Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie dzisiejszych Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za trud podjęty przez polskiego rolnika, za tegoroczne plony. Módlmy się także, by te owoce były sprawiedliwie dzielone, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba, a ciężka praca w polu była godziwie wynagradzana.

2. W dzisiejszą uroczystość wspominamy 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku zwanej ?Cudem nad Wisłą? i przeżywamy święto Wojska Polskiego.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy zarówno o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej Ojczyźnie.

4. W nawie bocznej po Mszy św. będzie można nabyć przewodniki oraz pocztówki o naszym kościele. Serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą na rzecz parafii.

5. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

6. W dalszym ciągu zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuariów Czech, Austrii i Węgier. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 500 zł.

7. Dziś gościmy w naszej Parafii p. Bogusława Olszonowicza z Zespołu Duval, który śpiewem będzie ubogacać liturgię podczas Mszy Świętych.

8. Dziękuje p. Bogusławowi Olszonowicz za przepiękny śpiew w czasie liturgii. Możemy wyrazić jej naszą wdzięczność za przybycie do naszej wspólnoty nabywając płyty zespołu.

«  kwietnia 2024  »