Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 04 lutego 2013 08:54

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

03 LUTY 2013 R.

1. Dzisiaj wspomnienie św. Błażeja - patrona od chorób gardła. Po błogosławieństwie końcowym będzie udzielane specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, które chroni od chorób gardła i wszelkiego innego zła. Dotykanie gardła chorego poświęconymi świecami tzw. Błażejkami, ma przynosić ulgę w chorobie, a nawet wyzdrowienie, jeśli do tego błogosławieństwa przystępuje się w stanie łaski uświęcającej.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej, po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W tym tygodniu w czwartek i piątek odwiedziny chorych według znanego porządku.

4. Związek Emerytów i Rencistów informuje, że we wtorek 5 lutego o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Zarząd Związku serdecznie zaprasza członków

5. W poniedziałek od godz. 9.00 będziemy zdejmować dekorację bożonarodzeniową. Bardzo proszę mężczyzn o pomoc w tych pracach.

6. W najbliższą sobotę w godz. 12.00 ? 13.30 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach pomocy z Caritas. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej formy pomocy, a chciałyby uzyskać, winny przedłożyć zaświadczenia o dochodach członków rodziny, wymóg ten jest narzucony obowiązującymi przepisami dotyczącymi udzielania pomocy z Caritasu. Żywność jest wydawana tylko osobom z naszej parafii, które powyższe zaświadczenia złożyły bądź je przedłożą. Wydawana będzie m.in. mąka i ryż. Proszę o zgłaszanie się w wskazanych godzinach.

7. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie dary stołu złożone w minionym tygodniu. Również serdecznie dziękujemy klerykowi Markowi, który w dniu dzisiejszym posługuje grając na organach.

Życie człowieka przypomina wędrówkę i nigdy do końca nie wiadomo, jaką drogą człowiek pójdzie. Zdarza się, że dobry człowiek nagle się gubi i schodzi na bezdroża zła. Inny, który wcześniej czynił zło, radykalnie się odmienia i staje po stronie dobra. Jedynie Bóg zna tajemnicę ludzkiego serca i tylko On widzi każdego człowieka takim, jaki jest naprawdę.

Niech tydzień, który jest przed nami, będzie czasem refleksji ? zastanówmy się, w jakiej mierze zależy nam na tym, byśmy umieli kochać. Przeżyjmy go, śpiewając razem ze św. Pawłem Hymn o miłości.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 08:54

Kalendarz 2023