Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
niedziela, 29 października 2017 20:53

XXX Niedziela Zwykła

28 października 2017 r.

1. Przed nami ostatnie dni października. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.00. Zachęcam szczególnie tych, którym jeszcze nie udało się przyjść na różaniec, aby dołączyli do naszej wspólnej modlitwy.

2. Dziś rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wszystkim modlącym się w tym miejscu i wspierającym materialnie naszą świątynię serdecznie dziękujemy.

3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 10.30, i 13.00 na cmentarzu parafialnym. O godz. 17.00 zapraszam na Litanie Miast. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych [Dzień Zaduszny]. Msze św. o godz. 8.30 i 17.00. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zgłoszonych w wypominkach zmarłych z procesją na cmentarz. Przed Mszą św. o godz. 16.40 będzie wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych. Z racji wyjazdów na groby naszych bliskich zmarłych proszę o bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie samochodów.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.

5. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk będzie odprawiana przez cały listopad po Mszy św., która jest odprawiana o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.  Można jeszcze wypełniać karty wspominkowe, rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.

7. Z posługą sakramentalną do chorych udam się w czwartek oraz w  piątek od godz. 8.00 według znanego  porządku.

8. Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu. Z racji niesprzyjającej pogody nie udało się wiele zrobić w związku z powyższym serdecznie zapraszam do pomocy w pracach porządkowych w poniedziałek oraz  we wtorek od godziny 9-tej.

9. W przyszłym tygodniu będziemy gościć diakona Dawida Krawiec, który będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne.

10.Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

11. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

13. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci i młodzież z naszej parafii będą odwiedzać nasze domy przebrani za ulubionych Świętych. Chcemy w ten sposób promować świętość, radość, życie, światło, dobroć i dać odpowiedź na obce naszej kulturze i religii obchody, tak bardzo popularnego w Ameryce i krajach Europy Zachodniej Halloween. Bardzo proszę, aby w ten wyjątkowy dzień serdecznie i życzliwie przyjmować te dzieci i tą młodzież w naszych parafialnych rodzinach. Będzie to wyraz naszej chrześcijańskiej wiary w życie wieczne i promowanie naśladowania ludzi, którzy żyli pięknie. Doceńmy dzieci i młodzież za to, że zechciały włączyć się w dzieło promowania świętości i żywię nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich o wiele więcej.

14. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Podlasie i Litwę, z której wróciliśmy w ubiegłą niedzielę. Myślę, że bogatsi o wiele przeżyć i doznań duchowych, bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i z bagażem dobrych i radosnych wspomnień. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w jeszcze liczniejszej grupie ponownie odwiedzimy te wspaniałe miejsca pełne niezwykłości i skłaniające do refleksji nad tym co w życiu jest najważniejsze: Wiara, Nadzieją i  Miłością.

Wszystkim uczestnikom Liturgii życzę, by spotkanie z Panem w Domu Bożym, jakim jest dla nas nasz parafialny kościół, owocowało w całym rozpoczętym nowym tygodniu naszego życia.

Poprawiony: niedziela, 29 października 2017 20:54

Kalendarz 2023