Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017

Czuwajcie więc, bo nie wiecie kiedy pan domu przyjdzie!

1. Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zaczyna się także nowy rok kościelny w liturgii.

2. Dziś na Mszy św. o godz.10.30 poświęcenie wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do naszych domów. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Zapraszam również nowe chętne osoby do rozprowadzania opłatków. Prośbę o roznoszenie opłatków kieruję także do członków Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od jutra będzie można odbierać opłatki.

3. Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele codziennie rano [oprócz niedzieli] o godz. 7.00. Zapraszam do udziału szczególnie dzieci.

4. Proszę rodziców, aby umożliwili swoim dzieciom udział w RORATACH. W tym roku będziemy rozważać temat: ?Niepokalana - moja Mama?. Dla dzieci zostały przygotowane obrazki, na które będą doklejać wizerunki czcicieli Niepokalanej. Dzieci proszę o przygotowanie pięknych lampionów. Ofiary zebrane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje do żłobka.

5. Dziś w Elblągu w kościele Bożego Ciała [ul. Robotnicza 29] o godz. 17.00 rozpoczynają się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związku niesakramentalnym. Kolejne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.

6. Jutro wspominamy św. Barbarę - patronkę górników, w czwartek św. Ambrożego - patrona pszczelarzy.

7. W piątek 8 grudnia, obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Na Mszy św. odbędzie się o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców na tej Mszy św.

W tym dniu także zapraszam na GODZINĘ ŁASKI (od godz. 12:00 do 13:00). W czasie jednego z objawień Matka Boża powiedziała: ?Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta GODZINA była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do Kościoła, niech modli się w domu.?

8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele oraz spotkanie Akcji Katolickiej.

9. Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę żywności dla osób samotnych i chorych w sobotę 9 grudnia 2017 r. w godzinach 9.00-15.00 w sklepach w Stegnie.

10. Za tydzień składamy ofiary do puszek na tzw. pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Dziś przy drzwiach kościoła można nabyć świece Caritas. Dochód ze sprzedaży zasili ?Wigilijne dzieło pomocy dzieciom?

12. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych Państwu Teresie i Grzegorzowi Rucińskim, Pani Halinie Osęka, Panom Mirosławowi Szewczuk, Pawłowi Król i Bogdanowi Zwierz. Dziękuję również za okazaną pomoc przy wykonaniu dekoracji adwentowej

13. Dziś przy drzwiach kościoła można nabyć świece Caritas. Dochód ze sprzedaży zasili ?Wigilijne dzieło pomocy dzieciom?.

14. Dziękuje za wspólny wyjazd z 45 dziećmi na spotkanie ze św. Mikołajem organizowanym przez Caritas naszej diecezji.

15. W sobotę o godz. 9.30 LSO wyjeżdża na adwentowy dzień skupienia do Nowego Dworu.

16. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów i pomyślności w życiu osobistym.

Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego oczekiwania na spotkanie z Panem, który nadchodzi.

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 12:05

Kalendarz 2023