Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017

Przygotujcie drogę Panu!

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy w naszym kościele codziennie rano [oprócz niedzieli] o godz. 7.00.

3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Znajdźmy czas na spowiedź i duchowe przygotowanie do zbliżających się Świąt. Wychodząc z kościoła zabierzmy programy rekolekcyjne. Z przedświątecznej spowiedzi świętej, będzie można skorzystać we wtorek.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z Guadelupe, w środę ? św. Łucję, w czwartek ? św. Jana od Krzyża.

5. Przy drzwiach kościoła może nabyć świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży zasili ?Wigilijne dzieło pomocy dzieciom?. Za każdy odruch serca i życzliwości: Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu w czwartek oraz w piątek przedświąteczne odwiedziny chorych wg znanego porządku. Jeśli zachodziłaby taka potrzeba odwiedzenia kogoś dodatkowo to proszę o dokonanie zgłoszenia.

7. Ministrantem miesiąca listopada został: Mateusz Dziewirz. Serdecznie  gratulujemy.

8. W sobotę 16 grudnia po Roratach serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na śniadanie adwentowe. Po raz kolejny organizujemy to śniadanie w naszej parafii. Mam nadzieję, że i w tym roku podobnie jak w poprzednich latach znajdą się wśród parafian życzliwi ludzie dobrej woli i o wielkim sercu, którzy zechcą wspomóc zorganizowanie śniadania dla dzieci z naszej parafii. Osoby chętne do włączenia się w przygotowania proszę o skontaktowanie się z panią Sylwią Wyrzykowską.

9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

10. W czwartek o godz. 17.15 spotkanie z młodzieżą klasy II gimnazjalnej, a w  piątek klasy III gimnazjalnej. Obecność jest obowiązkowa.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś ciekawe artykuły: o polskiej pomocy uchodźcom syryjskim w Libanie, o konieczności odpoczynku od pracy w niedzielę, a także o tym ? jak zwierzęta dbają o zdrowie wzajemnie sobie pomagając.

12.Dziś upływa termin dokonania prenumeraty czasopism katolickich, proszę osoby zainteresowane o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św.

13. Za wszelkie dary stołu złożone w minionym tygodniu oraz za pomoc w pracach na rzecz naszej parafii gorąco dziękuję. Dziękuje także za wspólnie przeżytą w piątek ?godzinę łaski?.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy wołanie Jana Chrzciciela: ?Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki?. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Życzę wszystkim Bożej radości na cały nowy tydzień!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »