Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017

Oto Panna pocznie i porodzi Syna!

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu, ale również Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości. Składka z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia nienarodzonych i Domy Samotnej Matki. Przed Pasterką  o godz. 23.35 odbędzie się Misterium przygotowane przez naszą młodzież pt: ?Jezus ? Sens Życia?.

2. Jutro pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt ? porządek Mszy również niedzielny.

3. W środę wspominamy św. Jana Ewangelistę. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo wina. 4. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny oraz zakończenie starego roku. Po Mszy św. godz. 16 nabożeństwo przebłagalne.

6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. Dziś po Mszach  św. harcerze rozprowadzają Światełko z Groty Betlejemskiej. Zapalona świeca na stole wigilijnym oznacza, że potrafimy się dzielić z potrzebującymi, zwłaszcza z dziećmi, które oczekują na nasz

9. Po Mszy św. w nawie bocznej będą rozprowadzane jeszcze opłatki, świece wigilijne. Zadbajmy o to, aby na żadnym stole w naszych parafialnych rodzinach nie zabrakło białego opłatka ? symbolu miłości, braterstwa, pokoju i pojedna.

10. Pragnę podziękować za przygotowanie w dniu wczorajszym śniadania adwentowego dla LSO oraz harcerzy. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary i dary stołu na ten cel oraz zaangażowały się w organizację tego spotkania. Dzieciom natomiast dziękuję za udział w roratach oraz i śniadaniu adwentowym. Za co składam serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję także panom za oprawienie i choinek oraz pomoc w przygotowania żłóbka

11. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg zapłać Taca budowlana z ostatniej niedzieli wyniosła 1520zł.

12. Od 27 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą pamiętajmy, że celem kolędy jest: - pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami, i rozmowa duszpasterska. Na kolędowe spotkanie należy przygotować stół przykryty białym obrusem, krzyż dwie świece, wodę święconą oraz kropidło. Zachęcam do śpiewania kolęd i pastorałek w naszych domach. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny kolędowe były radosnym świętem naszych rodzin, które ożywi nasze życie religijne.

Plan kolędy:    27.12.2017 r. (środa) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Staroń,

28.12.2017 r. (czwartek) od godz. 9.30 Rybina od Państwa Załuga,

29.12.2017 r. (piątek) od godz. 9.30 Stegienka, od Państwa Zagórowskich

30.12.2017 r. (sobota)    od godz. 9.30 Powstańców Warszawy od Junoszyna do państwa Kalina

01.01.2018 r. (poniedziałek) od godz. 17.30  Popowo od pani Pogorzelec

Bóg zapłać wszystkim za dar wspólnej modlitwy niech Pan Jezus umacnia wasze serca, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

«  kwietnia 2024  »