Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła
poniedziałek, 18 czerwca 2018 15:33

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 CZERWCA 2018 R.

1. Witam wszystkich przybywających do naszej parafii. Życzę miłego wypoczynku i zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe, które celebrujemy codziennie o godz. 18.30 natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Odmawiajmy też litanię do Serca Jezusowego w naszych domach, w rodzinach.

2. W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Niech Bóg błogosławi i umacnia wszystkich ojców w ich służbie dzieciom. Zmarłych niech obdarzy życiem wiecznym.

3. W środę o godz. 18.00 na Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży kl. VII przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

4. 30.06.18r. odbędzie się w Gietrzwałdzie - Dzień Pokuty. Organizuje wyjazd na ten dzień z parafii. Koszt wyjazdu to 50 zł. od osoby.

5. Za tydzień [w niedzielę] przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnego Solenizanta otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

6. Ojciec Święty Franciszek odwiedzi siedzibę Światowej Rady Kościołów (ŚRK) jako trzeci papież. Czym jest Rada? Dlaczego Kościół katolicki do niej nie należy? A także o najnowszych odkryciach na Marsie ? w dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego?. Zachęcam do lektury.

7. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek 22 czerwca podczas mszy św. podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Serdecznie zachęcam dzieci, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do licznego przybycia na Mszę Św. o godz. 8.00. Najpiękniejszym dziękczynieniem za przeżyty rok będzie spowiedź i komunia św. wynagradzająca. Pół godziny przed Mszą św. w czwartek oraz w piątek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

8. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę duchową w intencji prac prowadzonych w naszej wspólnocie składam Bóg Zapłać.

9. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »