Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2018

Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie!

1. Jak co tydzień serdecznie witam gości i turystów, którzy w naszym kościele przeżywają niedzielną Eucharystię. Życzę Wam udanego wypoczynku. Informuję, że Msze św. w Stegnie odprawiane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Dodatkowo są też Msze św. sprawowane o godz. 8.00.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca zw. inwestycyjna. Dziękujemy za ofiary, które będą przeznaczone na wystrój naszego kościoła.

1. Jutro [poniedziałek] 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel [Matki Bożej Szkaplerznej]. W środę ? bł. Szymona z Lipnicy, a w piątek ? bł. Czesława kapłana, dominikanina.

2. W dniu wczorajszym o godz. 19.00 rozpoczęliśmy naszej parafii wczasorekolekcje pod hasłem Duch Święty nad brzegiem Stegny. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Świerniak z diecezji Legnickiej Rekolekcje potrwają do 20 lipca. W czasie tych rekolekcyjnych dni prowadzone będą Rozważania nad Darem Wolności z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam o wzięcia udziału w rekolekcjach i mimo wakacji znajdźmy czas dla Pana Boga, a na pewno przyniesie to dobre owoce duchowe dla naszego życia. Szczegółowy program znajduje się na ulotkach i jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

3. W nawie bocznej naszego kościoła rozprowadzamy książki, które przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Myślę, że wiele osób znajdzie interesujące książki dla siebie. Tematyka książek dotyczy różnych zagadnień związanych z religijnością, zdrowiem, życiem duchowym, problemami z jakimi borykamy się na co dzień, znajdziemy ciekawe poradniki, książeczki dla dzieci i materiały dla młodzieży.

4. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpi Ferrucciio Bartoletti z Włoch.

5. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: o zwyczaju noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny; a także o wzroście popularności tzw. edukacji domowej dzieci oraz o Chorwatach, którzy nie wstydzą się wartości i wiary w Boga. Zachęcamy do lektury!

6. Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą oraz własną pracą składam Bóg zapłać!

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze, wypoczywającym na wakacjach i urlopach, całej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim gościom życzę wiele Bożego błogosławieństwa.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »