Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła

XXX Niedziela Zwykła

28 października 2018

Odmień znowu nasz los o Panie jak odmieniasz strumienie na południu [Psalm 126]

Zapraszam do środy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. W najbliższy czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele będą odprawione według następującego porządku o godz. 8.15, 10.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza Święta na naszym cmentarzu o godz. 13.00. W ten dzień uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych ? ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami na drodze do wieczności. O godz. 17.00 zapraszam na Litanie Miast.

W piątek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8.30 i 17.00. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zgłoszonych w wypominkach zmarłych z procesją na cmentarz. Przed Mszą św. o godz. 16.40 będzie wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar ? odpust zupełny. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła albo kaplicy, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjęcie Komunii świętej i dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.

Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą
odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Można jeszcze wypełniać karty wspominkowe, rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych 9 listopada.

Składam podziękowania wszystkim osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą w pracach porządkowych przy Kościele i na cmentarzu. Serdecznie zapraszam do pomocy w pracach porządkowych w poniedziałek oraz we wtorek od godziny 9-tej.

Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? m.in. ciekawy artykuł o tym, jak pomóc osobom przeżywającym żałobę, jak z nimi rozmawiać i jak im towarzyszyć. Poza tym także interesujący tekst o czyśćcu i naszej pomocy dla zmarłych. Zachęcamy do lektury!

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą liczną obecnością na
cmentarzach i pamięcią o zmarłych.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2018 15:57

Kalendarz 2023