Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania PDF Drukuj
poniedziałek, 22 kwietnia 2019 11:16

21.04.2019 r.

?Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki ?(Jan 11,25-26)

1. Dzisiaj Msze Św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30, 12.00 oraz 17.00.

2. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawiane jak w niedzielę.

3. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim, którzy trwali na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego.

4. Wszystkim Ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu składam gorące podziękowanie, dzięki ich ofiarności powstała tak piękna dekoracja w naszym kościele.

5. Pragnę podziękować wszystkim tym parafianom, którzy od samego początku Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej poprzez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale przygotowywali się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

6. Dziękuję tym parafianom, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu Triduum Paschalnego oraz składam podziękowania osobom, które pomagały w robieniu Ciemnicy oraz Grobu.

7. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza oraz szafarzom za całą oprawę liturgiczną, za posługę w czasie Triduum Paschalnego Panu organiście oraz Paniom, które zaangażowały się w liturgię w czasie Triduum. Dziękuję wyznaczonym grupom, które prowadziły adoracje oraz pani katechetce Marzenie Zaremba za prowadzenie adoracji w Wielki Piątek. Na ręce Pana komendanta Marka Żak składam podziękowania strażakom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Również harcerzom dziękuję za pełnienie straży przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania kieruję do pań z Róż Różańcowych, które przygotowały dary ołtarza. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prace porządkowe i procesję rezurekcyjną. Wszystkim, którzy złożyli dla mnie dar stołu serdeczne dziękuję. Dziękuje także Państwu Barbarze i Henrykowi Sznajder za ufundowanie paschału.

8. Miniony tydzień był pełen bogatych przeżyć duchowych, mam nadzieję, że zostaną one w każdym z nas na bardzo długo i staną się źródłem odnowy naszego chrześcijańskiego życia.

9. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego ? będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez cały tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odmówimy 10 Koronki do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia.

10. Zachęcam do nabycia świątecznego wydania ?Gościa Niedzielnego?.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »