Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019

Słowa Twe Panie są duchem i życiem!

1. Dziś odbywa się trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie zainauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 11 maja. Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: ?Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego? (1 P 1,12).

2. Jutro [w poniedziałek] przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława ? biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i Tydzień modlitw o powołania.

4. W czwartek na Mszę św. zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej, po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej.

5. Również w czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Proszę, aby młodzież w dniu spotkania dostarczyła dane świadków bierzmowania oraz podała swoich patronów.

6. Informuję, że uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii odbędzie się 25 maja o godz. 11.00 w Mikoszewie w parafii św. NSPJ.

7. W piątek 10 maja udajemy się na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Ufam, iż dostarczy ona wspaniałych wrażeń i przeżyć, będzie czasem radości i modlitwy, pozwoli zbliżyć się do Boga i do drugiego człowieka. Spotykamy się na parkingu parafialnym o godz.3.45. Wyjazd o godz. 4.00. Proszę o punktualne przybycie oraz zabranie dowodu tożsamości.

8. Zachęcamy do lektury ?Gościa Niedzielnego?.

9. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc duchową i materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

?Pójdź za Mną!? ? słyszeliśmy te słowa w dzisiejszej Ewangelii. Pokrzepieni spotkaniem z Chrystusem, pójdźmy za Nim w codzienne życie. Bądźmy Apostołami i świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego we współczesnym świecie. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas przez kręte drogi życia, abyśmy całym sercem i duszą świadczyli o miłości Bożej, która został objawiona w Jezusie Chrystusie.

Poprawiony: niedziela, 12 maja 2019 16:59

Kalendarz 2023