Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019

1. Serdecznie witam na terenie naszej Parafii gości, którzy przyjechali na wypoczynek i cieszę się, że wspólnie możemy się modlić i napełniać Bożą miłością. Informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 -  Msza św. z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Marie Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę 28 lipca, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na Msze świętą, która odprawiona będzie o godz. 9.00 w intencji kierowców i ich pasażerów, o szczęśliwą podróż i opiekę św. Krzysztofa.
3. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny ? rodziców Maryi. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za ich troskę i miłość. Życzę błogosławieństwa i pociechy z wnuków. W DPS przypada odpust Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00 serdecznie zapraszam.

4. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej; wystąpi Pan Arkadiusz Bialic. Serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu elewacji kościoła ściany południowej, renowacji obrazu przedstawiającego Sen Jakuba oraz renowacji drzwi znajdujących się w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

6. Dziś w "Gościu Niedzielnym" m.in. Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy.
7. W nawie bocznej naszego kościoła rozprowadzamy książki. Tematyka książek dotyczy różnych zagadnień związanych z religijnością, zdrowiem, życiem duchowym, problemami z jakimi borykamy się na co dzień, znajdziemy ciekawe poradniki, książeczki dla dzieci i materiały dla młodzieży.

8. W minionym tygodniu zakończyliśmy wczasorekolekcje bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zechciały wziąć w nich udział serdeczne Bóg zapłać za każdy gest szczodrego serca.

9. W przyszłą niedziele w naszym kościele będziemy gościć p. Bogusława Olszonowicza z zespołu Dival.

Parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanych urlopów, dzieciom słonecznych i radosnych wakacji, a wszystkim zdrowia i obfitych łask Bożych.

Poprawiony: piątek, 02 sierpnia 2019 18:02

Kalendarz 2023