Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2019

Pan będzie czuwał nad twoim wyjściem i powrotem [Ps 121]

1. Dziś w kościele przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które odpowiedziały na powołanie by głosić Ewangelię Chrystusa poza granicami naszego kraju.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00 natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00

3. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

4. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz.17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Proszę rodziców o dopilnowanie, aby dzieci przybyły na zbiórkę. Zapraszamy również nowych kandydatów na ministrantów.

6. Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich, proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II, o siostrach zakonnych walczących z okupantem niemieckim i rosyjskim w czasie II wojny światowej, a także o domowych sposobach na grypę i przeziębienia. Zachęcamy do lektury!

8. W najbliższy czwartek oraz w piątek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy grabieniu liści wokół kościoła oraz na cmentarzu.

9. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na misje.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w naszej modlitwie.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »