Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła

3 listopada 2019

Pan jest łagodny i miłosierny [Psalm 145]

1. Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie w listopadzie o godz. 17.30. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, które dusze będziemy polecać w modlitwie.

2. W tym tygodniu udam się z posługą sakramentalną do chorych w piątek od godz. 8.00.

3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- w poniedziałek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.

- w sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. W czwartek na godzinę 17.00  zapraszam na spotkanie młodzież klasy VIII Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej na ul. Morskiej.

5. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Sudanie Południowym w Afryce, gdzie po latach wojny nadal trwa konflikt wewnętrzny i panuje głód. Już dziś dziękuje za pomoc Kościołowi w potrzebie składaną do puszek.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Osoby zainteresowane prenumeratą czasopism katolickich proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

7. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 zaśpiewa chór Kryniczka z Mińska. Repertuar chóru jest obszerny i różnorodny, obejmuje utwory muzyki sakralnej i klasycznej, popularną muzykę chóralną i aranżacje współczesnej muzyki pop.

8. Z całego serca dziękuję tym wszystkim osobom, które czynnie włączają się w życie Parafii, wspierają ją swoją modlitwą, pracą i ofiarami. Szczególne podziękowanie składam: panom szafarzom, ceremoniarzowi Łukaszowi Chojna za przygotowanie ceremonii Uroczystości Wszystkich Świętych, a także za pomoc przy pracach porządkowych na cmentarzu.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z moją pamięcią za zmarłych w całym miesiącu listopadzie. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Poprawiony: poniedziałek, 04 listopada 2019 18:25

Kalendarz 2023