Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
niedziela, 08 listopada 2020 17:37

XXXII Niedziela Zwykła

8 listopada 2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę ? oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Kościół Prześladowany.

2. Modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem imion i nazwisk jest odprawiana przez cały listopad o godz. 17.40 następnie Msza św. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki: przyjść do kościoła i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga; być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię św.; odmówić modlitwę w intencji Ojca św. np. Zdrowaś Maryjo; pragnąć zerwania z przywiązaniem do grzechu.

3. W środę przypada wspomnienie św. Marcina i jednocześnie Dzień Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę będzie o 18.00. Przypominamy i zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.

4. 18 listopada planowana była wizytacja kanoniczna oraz udzielenie sakramentu Bierzmowania młodym, którzy już od czerwca na to czekają. W zaistniałej sytuacji trudno orzec, kiedy to nastąpi. Zostanie wyznaczony nowy termin.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej kleryka WSD z Elbląga, który będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne, będące materiałem informacyjnym i powołaniowym służącym integracji wiernych naszej Diecezji a także stanowią cenną formę pomocy finansowej dla Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

6. Od soboty, 07.11., obowiązują nas nowe restrykcje. Liczba wiernych obecnych na Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele to 36 osób. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

7. Z całego serca pragniemy podziękować za prace porządkowe i zapraszamy do grabienia liści 12 listopada tj. w czwartek na godz. 9.00.

8. Polecamy nowy numer  ?Gościa Niedzielnego?.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą pamięcią o zmarłych w całym miesiącu listopadzie.

«  kwietnia 2024  »