Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
poniedziałek, 30 listopada 2020 19:27

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjedzie!

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: ?Eucharystia daje życie?. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa ?Zgromadzeni na świętej wieczerzy?.

2. Roraty ? Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny - będą odprawiane w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą nam tajemnicę Mszy świętej. Hasło tegorocznych Rorat brzmi: ?CUD NAD CUDAMI?. (Zachęcajmy się wzajemnie do tego, aby tegoroczne Roraty, stawały się formą rekolekcji przed Bożym Narodzeniem).

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.15 w pierwszy piątek. W tym dniu spowiednikiem będzie także ks. Andrzej Kosmala. W czwartek oraz w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. 40 połączona z modlitwą w intencji powołań do służby Bożej.

4. Odwiedziny chorych tylko na wyłączne zaproszenie księdza.

5. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek ? św. Andrzej Apostoł;

- w czwartek ? św. Franciszek Ksawery;

- w piątek ? św. Barbara.

6. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30  pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. W tym roku ze względu na pandemię opłatek będzie można nabyć także w zakrystii, w kancelarii parafialnej i przy wyjściu z kościoła. Ofiara składana za opłatek przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Ponieważ nie wszyscy parafianie mogą dojść do kościoła, prosimy aby sąsiedzi zadbali o to, by pobłogosławiony opłatek dotarł do każdej rodziny naszej parafii. Osoby, które w ubiegłych latach roznosiły opłatki są proszone o pomoc.

7. Są już do nabycia świece ?Wigilijne dzieło pomocy dzieciom?. Zachęcamy także do nabywania Gościa Niedzielnego.

8. Z serca dziękujemy za wszelką okazaną pomoc w minionym tygodniu na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

9. Jeśliby ktoś chciał ofiarować choinki do żłóbka, to prosimy o kontakt.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na roraty a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.

11. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »