Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Objawienia Pańskiego
środa, 06 stycznia 2021 18:54

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06  stycznia 2021 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą na drzwiach naszych mieszkań piszemy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu ? Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok Pański jako znak, że w tym domu przyjmowany jest Chrystus. Podtrzymujmy ten piękny zwyczaj. 6 stycznia to dzień modlitw i pomocy misjom, ofiary składane za kredę oraz do puszek przeznaczamy na ten cel.

2. W dalszym ciągu zapraszamy naszych parafian na  Msze kolędowe o godz. 18.00. Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla waszych rodzin w nowym roku i zachowanie od nieszczęść w tym niełatwym czasie jaki przeżywamy. Prosimy przynieść na Mszę naczynie z wodą, którą poświęcimy. Po Mszy kolędowej  otrzymamy tekst błogosławieństwa domu, którego rodziny dokonają we własnym zakresie.

Plan Mszy Kolędowych przedstawia się następująco:

8 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Gdańska, Elbląska, Żuławska, Ogrodowa, Cisewo, Sportowa, Menonitów, Okólna, Rycerska, Krótka,  Kościuszki.

11 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Powstańców Warszawy, Kopernika, Heweliusza, Wojska Polskiego, Bukowa, Dębowa,  Sikorskiego, Jaśminowa, Zacisze, Cicha, Słoneczna, Dworcowa, Kwiatowa.

13 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Grunwaldzka, Północna, Nowa, Wrzosowa, Zielna, Zielona,  Długosza, Boczna, Wąska, Leśna.

14 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Jagiełły,  Lipowa, Bursztynowa, Morska, Świerkowa, Dmowskiego, Obozowa, Leśna, Konwaliowa.

3. Ksiądz proboszcz bardzo serdecznie pozdrawia, łącząc się z nami duchowo i dziękuje za składane ofiary.

4. Po mszy św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę przy żłóbku Pana Jezusa.

Mędrcy ze Wschodu ofiarowali Jezusowi swoje dary, niech uczyni to dzisiaj każdy z nas. Jezus nie potrzebuje już złota, kadzidła i mirry: potrzebuje tylko, lub aż naszej wiary i ludzkiej miłości, oby nam ich wystarczyło.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »