Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Chrztu Pańskiego
poniedziałek, 11 stycznia 2021 18:41

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele Niedziele Chrztu Pańskiego. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu i wynikających z niego konsekwencji.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W dalszym ciągu zapraszamy naszych parafian na  Msze kolędowe o godz. 18.00. Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla waszych rodzin w nowym roku i zachowanie od nieszczęść w tym niełatwym czasie jaki przeżywamy. Prosimy przynieść na Mszę naczynie z wodą, którą poświęcimy. Po Mszy kolędowej otrzymamy tekst błogosławieństwa domu, którego rodziny dokonają we własnym zakresie.

5. Plan Mszy Kolędowych przedstawia się następująco:

11 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Powstańców Warszawy, Kopernika, Heweliusza, Wojska Polskiego, Bukowa, Dębowa, Sikorskiego, Jaśminowa, Zacisze, Cicha, Słoneczna, Dworcowa, Kwiatowa.

13 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Grunwaldzka, Północna, Nowa, Wrzosowa, Zielna, Zielona, Długosza, Boczna, Wąska, Leśna.

14 stycznia zapraszamy mieszkańców z ulic: Jagiełły, Lipowa, Bursztynowa, Morska, Świerkowa, Dmowskiego, Obozowa, Konwaliowa.

6. Ksiądz proboszcz bardzo serdecznie pozdrawia, łącząc się z nami duchowo, dziękuje Paniom za sprzątanie Kościoła oraz dziękuje za składane ofiary.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Roku świętego Józefa ogłoszonym przez papieża Franciszka; o szczepionce przeciw koronawirusowi ? pytania i odpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca inwestycyjna.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kwiecień, której pogrzeb odbył się wczoraj. Pomódlmy się za nią. Dobry Jezu, a nasz Panie. A za Rodzinę pogrążone w żałobie ? Pocieszycielko strapionych?

W święto Chrztu Pańskiego, wszystkim parafianom i gościom życzymy, aby Jezus, Wcielone Słowo, odnowił w nas łaskę Chrztu świętego.

«  kwietnia 2024  »