Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Zwykła
poniedziałek, 18 stycznia 2021 17:19

II Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021

Ojcze spraw, aby byli jedno!

1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Z tej okazji Ks. Biskup Elbląski odprawi w katedrze św. Mikołaja o godz. 18.00 Msze świętą oraz wygłosi okolicznościowe kazanie.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:40.

3. W czwartek i piątek przypada Dzień Babci i Dziadka, pamiętajmy szczególnie w tych dniach o nich ? dziękując za ich życie, służbę w naszych rodzinach i prośmy o zdrowie i Boże Błogosławieństwo.

4. W sobotę na  godz. 10:00 zapraszamy ministrantów oraz aspirantów na spotkanie formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o 10:30 z kazaniem do dzieci. Przypominamy, iż w tym dniu po Mszy dzieci klas trzecich mają swoje spotkanie.

6. Zakończyły się w naszej parafii Msze kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli i w ten sposób przyjęli w swoich domach i mieszkaniach błogosławieństwo kolędowe oraz wyrazili swoją przynależność do Kościoła, dając  świadectwo swojej wierze. Dziękujemy też za ofiary złożone z tej okazji.

7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Tego dnia również zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

8. Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym'' Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi.

9. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

czwartek ? wspomnienie św. Agnieszki

piątek ? św. Wincentego

10. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje za wydatną pomoc w odśnieżaniu oraz za ofiary złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

11. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a dzieciom wracającym po feriach zimowych życzymy światła Ducha świętego.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »