Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła
poniedziałek, 15 lutego 2021 15:15

VI Niedziela Zwykła

14 lutego 2021

1. Od dzisiejszej niedzieli (14.02) do soboty (20.02), trwać będzie w Kościele 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy w tych dniach, naszą prywatną modlitwę w tej ważnej intencji.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszach świętych posypanie popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Dlatego tak zaplanujmy ten dzień, aby przybyć do kościoła. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami.

3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Niech licznie przybędą dzieci, młodzież i dorośli. Szczególnie zachęcam do udziału w drodze krzyżowej kandydatów do bierzmowania, aby Wielki Post stał się czasem, w którym jak najpiękniej przygotują się na przyjęcie tego sakramentu. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10. 30. Nie żałujmy tych 10 minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Na pewno stać nas na to, aby tak jak dawniej bywało modlić się w godzinie śmierci Pana Jezusa, zwanej godziną miłosierdzia. A Miłosierdzia Bożego przecież wszyscy bez wyjątku potrzebujemy. Niech to dodatkowe poświęcenie czasu będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 3 Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 7 marca.

6. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie możliwości opieki rodziców biologicznych. W nawie bocznej znajdują się ulotki informacyjne i plakat.

8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły: np. o potrzebie postu i pokuty w naszym życiu duchowym, o tym czym są hospicja perinatalne, o prozdrowotnym działaniu kurkumy. Zachęcamy do lektury. Czytanie prasy katolickiej ? może być jednym z naszych postanowień wielkopostnych.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Michał Pietrucin, wieloletni Prezes Banku Spółdzielczego w Stegnie. Pomódlmy się za niego. Dobry Jezu, a nasz Panie. A za Rodzinę pogrążoną w żałobie ? Pocieszycielko strapionych?

Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożej opieki i chrześcijańskiego przeżycia czasu Wielkiego Postu, ludzi starszych, chorych zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wszystkim życzymy ?Szczęść Boże?.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »