Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
czwartek, 25 lutego 2021 07:30

I Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze można zabrać do domów poświęcony popiół dla osób chorych i cierpiących. Znajdziemy go przy dekoracji wielkopostnej.

2. Rytm naszej wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30 połączona z Komunią Świętą a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych po niej Msza Święta wieczorna. W czasie nabożeństw są zbierane ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.Nie żałujmy tych kilku minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Niech to dodatkowe poświęcenie czasu będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.

3. W środę o godz. 17.40 zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem do św. Józefa.

4. Nadal żyjemy w trudnym czasie pandemii dziękujemy wszystkim, którzy przestrzegają obowiązujących wymogów sanitarnych. Jest to wyraz szacunku wobec siebie i drugiego człowieka.

5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes ? dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

6. W poniedziałek obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła

7. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o rozpoczynającym się Wielkim Poście; o Alfredzie Markowskiej (zwanej Babcią Noncią) która ratowała w czasie wojny dzieci romskie, żydowskie, niemieckie i polskie; o tym czy możliwe jest życie na Marsie oraz jak dziś umiejętnie przekazywać wiedzę dzieciom. Zachęcamy do lektury!

8. Dziś trzecia niedziela miesiąca składka inwestycyjna. Jak zawsze dziękujemy za ofiarność i solidarność w składanej ofierze.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »