Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
sobota, 24 kwietnia 2021 18:24

IV Niedziela Wielkanocna -Niedziela Dobrego Pasterza
25 kwietnia 2021 r.

?Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo? (Mt 9, 38)

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W związku z tym Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza dziś na transmisję internetową ze specjalnie przygotowanej i prowadzonej w kaplicy seminaryjnej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 21.00 - na seminaryjnym koncie na facebook.com/wsdelblag oraz na transmisję online wieczornej Mszy świętej w intencji powołań we czwartek 29 kwietnia o godz. 20.00. Zachęcamy do modlitwy za Elbląskie Seminarium Duchowne oraz w intencji powołań z naszej parafii.

2. Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. To miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci. Dla nich zostaną przygotowane specjalne zadania, a zwycięzcy otrzymają nagrody.

3. 1 maja to także rocznica urodzin ks. Pawła Drożdża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Trwają przygotowania dzieci do pierwszego pełnego udziału we Mszy św. oraz przygotowania młodzieży do bierzmowania.

5. Ogłoszenie o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Parafianie, Mieszkańcy Gminy Stegna!
1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę: spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

6. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Adam Chojna, kawaler, zamieszkały w Stegnie oraz Kinga Kinach, panna, zam. w Leśniowicach. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

7. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? znajdziemy ciekawe artykuły: porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, o rozpoczęciu badań klinicznych nad skutecznością amantadyny w leczeniu Covid?19 oraz tekst świetnego teologa, ks. prof. Jerzego Szymika o tym, jaki jest duchowy sens pandemii. Zachęcam do lektury. Jest także do nabycia Mały Gość niedzielny.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »