Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa
Ogłoszenia VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa PDF Drukuj
niedziela, 10 kwietnia 2022 13:48

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa
17 kwietnia 2022 r.

?Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie!?

(Łk 19, 38)

1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy. Po Mszy św. o g. 10.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Stegnie, Gminnej Spółdzielni ?Samopomoc Chłopska? w Stegnie, właścicielom Ośrodka Wczasowego ?Krakus? oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym za ufundowanie nagród w IX Parafialnym Konkursie Palm. Dziękuję Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stegnie za zabezpieczenie trasy przejścia naszej piątkowej Drogi krzyżowej oraz dzisiejszej procesji. Dziękuję także ks. prof. Krzysztofowi Bielawnemu, ojcu duchownemu WSD w Elblągu, który pomaga dziś w naszej parafii.

2. Dziś 12. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęła elita naszego państwa na czele z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim. Oddając należną część tragicznie zmarłym, modlimy się o pokój wieczny dla nich, a także pokój dla naszej ojczyzny, pokój dla Ukrainy i całego świata.

3. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby parafii oraz wszystkie dary złożone wczoraj i dziś podczas zbiórki żywności organizowanej przez Szkole Koło Caritas. Dziękuję pani Marzenie Zarembie i wolontariuszom Caritas za służbę na rzecz ubogich. Dziękuję także za ofiary złożone podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Ministrantem miesiąca marca został Jakub Król. Gratulujemy Jakubowi, a wszystkich ministrantów i lektorów zachęcam do gorliwej służby przy ołtarzu.

5. Zapraszam mężczyzn do pomocy w budowie dekoracji Grobu Pańskiego ? we wtorek po Mszy świętej tj. około 18.45.

6. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego kolejna płyta CD z Biblią ? audio. Prenumeratorów zapraszam po odbiór do zakrystii. Pozostałe osoby mogą nabyć tygodnik przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!

7. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcam wszystkich do przeżycia tego świętego czasu w skupieniu i na modlitwie. Zapraszam z całego serca do udziału w liturgii Triduum Paschalnego, tj. od Mszy Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania, ponieważ stanowią one jedną całość. Program Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w gablotach przy kościele oraz na stronach internetowych parafii. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę mamy tradycyjnie adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Zapraszam, aby każdy poświęcił trochę czasu na to, aby przyjść w ciągu dnia na adorację do kościoła. Potrzebuję też około 30 osób, które zapisałyby się na godzinną adorację w ciągu dnia tak, aby Pan Jezus nie był sam. Bardzo proszę o taką ofiarę ze swego czasu.

8. Program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego

Niedziela Palmowa ? Msze święte o 8.30, 10.30 i 17.00. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy. Spowiedź przed każdą Mszą św.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa-spowiedź przed Mszą świętą od godz. 17.30

Wielki Czwartek ? dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Bezpośrednio po Mszy św. - I część Gorzkich Żali.

Wielki Piątek ? indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 17.30. O godz. 15.00 ? Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 ? Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii II i III część Gorzkich Żali. Okazja do spowiedzi od godz., od 15.15 do 16.00 oraz po liturgii. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia.

Wielka Sobota ? indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30.
Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00; w Rybinie o godz. 12.30, w Popowie o godz. 12.45 i w Stegience o godz. 13.00.
Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od 15.15 do 16.30.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Obchód zmartwychwstania rozpoczyna się w sobotę wieczorem o godz. 20.00 Liturgią Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece, aby odnowić przyrzeczenia Chrztu świętego. Po liturgii nie ma już czuwania przy Grobie Pańskim.

Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła.
Następne Msze święte o godz. 10.30 i 12.00. Uwaga!!! ?Nie będzie Mszy św. o g. 17.00!

Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o g. 8.30, 10.30 i o 17.00.

Poprawiony: niedziela, 10 kwietnia 2022 18:42

Kalendarz 2023