Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Najświętszej Trójcy
Ogłoszenia Uroczystość Najświętszej Trójcy PDF Drukuj
niedziela, 12 czerwca 2022 09:57

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022 r.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu!

1. Składam serdeczne podziękowania panom Pawłowi Skrzypczakowi i Jackowi Radziwiłłowi za wykonanie prac polowych przy plebanii. Dziękuję także za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na rzecz naszej parafii, za wsparcie nagród dla dzieci i przynoszone fanty na loterię odpustową.

2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.30. Przejdziemy ulicami: Gdańską, Sikorskiego, Kościuszki, Powstańców Warszawy i Morską. Procesję zakończymy uroczystym śpiewem Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w kościele. Bardzo proszę Parafian o przygotowanie 4 ołtarzy w dotychczasowych miejscach na trasie procesji:
- Pierwszy ołtarz: przy ul. Gdańskiej przy  Poczcie, przygotowują mieszkańcy Rybiny, Popowa i Stegienki,
- Drugi ołtarz: przy Sklepie PLUS,
- Trzeci ołtarz:  na ul. Sikorskiego u Państwa Lipa,
- Czwarty ołtarz: na ul. Powstańców Warszawy przy szkole.
Niech gestem szacunku dla Chrystusa obecnego w Eucharystii będzie udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła. Rodziców proszę o przygotowanie dzieci do procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia figury Dzieciątka Jezus i symboli eucharystycznych, dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w uroczystych strojach komunijnych. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o niesienie baldachimu, chorągwi oraz zabezpieczenie organizacyjne procesji wraz z Policją. Panie zapraszam do niesienia feretronów. Próba dla dziewczynek chcących sypać kwiaty odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 przy kościele. Panie z Róż różańcowych proszę o przygotowanie feretronów oraz sztandaru Matki Bożej.

3. Już jutro ? 13 czerwca ? zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

4. W uroczystość Bożego Ciała zapraszam do kościoła jeszcze raz na godz. 18.00 na Wieczór Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego, który poprowadzi Jakub Bartkowiak.

5. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwie majowym i zbierały anioły do ?Orszaku Królowej pokoju? zostaną dziś nagrodzone. Stuprocentową frekwencją mogą poszczycić się Agnieszka Pomorska, Weronika Kalitiuk, Piotr Król i Filip Mróz; ponadto niewiele mniej aniołów zebrali: Karol Skrzypczak, Maciej Chyrek, Marcel Kowalczyk, Mateusz Kluczkowski i Szymon Ostrowski. Wielkie gratulacje dla tych dzieci za ich gorliwy udział w nabożeństwie majowym.

6. Ogłaszamy nabór dzieci do scholi, która powstaje w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. w kościele.

7. Dyspensa Biskupa Elbląskiego: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa. Chodzi o piątek 17 czerwca 2022 r., po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie. +Jacek Jezierski, bp. elbląski

8. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Odprawiamy je codziennie o g. 17.30, a w niedziele o 16.30. Litanię do Serca Jezusowego odmawiajmy także w naszych domach i rodzinach. W Boże Ciało będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas procesji, więc nie będzie oddzielnego nabożeństwa po południu.

9. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku z zaliczeniem materiału pracy rocznej. Gratuluję tym, którzy solidnie przygotowali się do spotkania. Pozostałych zapraszam dziś po Mszy św. o godz. 10.30. do pozostania w kościele.

10. Szybkimi krokami zbliża się nasza uroczystość odpustowa, która w tym roku przypada 24 czerwca. Tradycyjnie chcemy przeprowadzić loterię fantową z myślą o dzieciach. Prosimy o podzielenie się zabawkami, książkami, grami, kredkami i innymi rzeczami, które mogą być atrakcją dla dzieci. Fanty na loterię proszę przynosić na plebanię.

11. Także w związku z odpustem parafialnym ogłaszam po dwóch latach przerwy powrót konkursu dla dzieci na najpiękniejsze serce. Prace mogą być wykonane techniką dowolną. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po Mszy św. odpustowej 24 czerwca.

12. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA, o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej. Jest ponadto do nabycia numer specjalny Gościa niedzielnego w cenie po 12 zł. o największym z cudów, jakim jest obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do lektury!

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności w wieku 68 lat, nasz parafianin, długoletni prezes OSP w Stegnie ? śp. Marek Ryszard Żak. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

«  kwietnia 2024  »