Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 27 sierpnia 2022 18:30

XXII Niedziela w ciągu roku, 28 sierpnia 2022 r.

?Serce rozumnego rozważa przypowieść, a ucho słuchacza ? to pragnienie mędrca?.
(Syr 3,29)

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą wakacyjną. W związku z tym od przyszłej niedzieli wraca porządek ?w ciągu roku?, czyli Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Msze święte w tygodniu są o godz. 18.00, Msza św. w sobotę wraca na godz. 18.00, ale do połowy września pozostaje Mszą z niedzieli; Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie do końca sierpnia ? godzinę przed Mszą św. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

2. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. Macieja Malickiego, misjonarza ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Księży Werbistów), która od 22 lat pracuje w Zimbabwe. Ks. Maciej przysłał kilka słów podziękowania, oto one: Do wszystkich, których spotkałem w parafii NSPJ w Stegnie w ubiegłą sobotę i niedzielę. Za chwilę będziecie w szoku, ale wcześniej chciałbym jeszcze raz podziękować kapłanowi o wielkim misyjnym sercu, ks. Grzegorzowi za zaproszenie, a Wam wszystkim za wysłuchanie moich chaotycznych choć szczerych przemyśleń, za spotkania i rozmowy, za Wasz czas i uśmiech, i uścisk dłoni; i przypomnieć, że każdy ma swoją misję. A teraz szok: otrzymałem od Was w sobotę i niedzielę ponad 10,000 złotych!!! Słowa są za małe, żeby wyrazić moją wdzięczność. Pan Bóg niech Wam to jakoś wynagrodzi, a ja będę się za Was modlił; szczególnie w różne rodzinne święta, kiedy się ciut tęskni za rodziną. Bo takie momenty nadają tej tęsknocie sens; momenty zrozumienia i troski o misje. Bóg zapłać i zapraszam do pięknego Zimbabwe.

3. Z dniem dzisiejszym kończymy funkcjonowanie wakacyjnego sklepiku z książkami i pamiątkami. Dziękuję naszej młodzieży, która podjęła się dyżurowania w nim w ciągu wakacji.

4. Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we czwartek 1 września o godz. 8.00. Spowiedź od 7.30. Poświęcenie tornistrów odbędzie w przyszłą niedzielę - 4 września na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy dzieci klas pierwszych i starszych!

5. Ministrantów i lektorów oraz chętnych do służby liturgicznej zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 10:00. Nasze spotkanie rozpoczniemy w kościele, a potem udamy się do sali katechetycznej przy ul. Morskiej.

6. Na zakończenie wakacji nasza Owieczka Magda przygotowała specjalną niespodziankę dla dzieci. Jutro (poniedziałek), na naszym parafialnym profilu facebookowym, owieczka ogłosi konkurs dla dzieci z ciekawą nagrodą. Zachęcamy wszystkich do uważnego śledzenia profilu, żeby nie przegapić konkursowego posta. Można tam również odnaleźć inne wpisy i zdjęcia naszej owieczki, która opowiadała o swoich wakacyjnych przygodach.

7. We środę (31 sierpnia) przypada 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ ?Solidarność?. We czwartek (1 września) w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, aby rozpoczęły nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i Komunię świętą w 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

9. Zapraszamy do udziału w VIII Żuławskiej Pielgrzymce Pieszej  od ujścia Wisły do Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 7 ? 11 września 2022 r. Więcej informacji na plakacie, który wywieszony jest w bocznej kruchcie.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie [?] Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

11. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Wyrzykowski, kawaler, zamieszkały w Rybinie, parafia tutejsza i Aleksandra Lewandowska, panna, zamieszkała w Sztutowie. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Stanisław Zielke w wieku 72 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: sobota, 27 sierpnia 2022 18:32

Kalendarz 2023