Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 30 października 2022 07:31

XXXI Niedziela zwykła, uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, 30 X 2022 r.
?Wy jesteście Bożą budowlą!?.
(1 Kor 3, 9b)

1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w ubiegły czwartek i sobotę przyszły do prac porządkowych wokół kościoła i na cmentarzu. Dziękuję młodzieży I i II roku przygotowania do bierzmowania za zaangażowany udział w tych pracach.

2. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które przychodziły na Różaniec proszę, aby przyniosły w najbliższych dniach (najpóźniej do środy 2 XI) podpisane plansze dla wyłonienia i nagrodzenia zwycięzców. Wszystkie dzieci, które przychodziły na Różaniec, otrzymają drobne upominki.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 12.30 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. O godz. 13.00 rozpocznie się na cmentarzu uroczysta Msza święta, w której będziemy mogli polecać naszych bliskich zmarłych i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 17.00.

4. We środę ? 2 listopada ? Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 8.30 i 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych, których imiona zostały podane na kartkach wypominkowych przeznaczonych na ten dzień. Przed Mszą, od godz. 17.40 będą wyczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz.

5. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada.

6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00. Można jeszcze wypełnić kartki wypominkowe; rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

8. W przyszłą niedzielę ? 6 listopada ? po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? I roku formacji.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii diakona Pawła Grzonę z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, który przywiezie ze sobą kalendarze seminaryjne. Nabywając je, będziemy mogli wesprzeć materialnie tę ważną dla funkcjonowania diecezji uczelnię, która utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

10. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

11. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy odpowiedź na pytania dotyczące nieba, czyśćca i piekła, a także o tym, którzy ze świętych i błogosławionych inspirują nas najbardziej i dlaczego. Jest ponadto nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim o siłach specjalnych zarówno wojskowych, jak i duchowych. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2022 20:47

Kalendarz 2023