Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIV Niedziela Zwykła
sobota, 19 listopada 2022 22:18

XXXIV Niedziela zwykła, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
20 listopada 2022 r.

?On jest przed wszystkim i w Nim wszystko ma istnienie?.
(Kol 1, 17)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przez tę uroczystość Kościół pragnie pokazać ostateczne zwycięstwo Królestwa Bożego, Królestwa miłości i prawdy, sprawiedliwości, wolności  i pokoju, które jest pośród nas jeszcze w sposób niedoskonały, ale wypełni się na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim osobom zaangażowanym w te grupy dziękuję za służbę na rzecz naszej parafii. Gratuluję nowym ministrantom i dziękuję ich rodzicom za dopingowanie swoich synów do dobrego przygotowania się do służby przy ołtarzu. Po każdej Mszy św. odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziękuję za zbiórki przeprowadzone w ostatnich tygodniach: na wparcie Elbląskiego Seminarium Duchownego zebraliśmy 2188 zł., a na pomoc walczącej Ukrainie ? 2556 zł. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii, a konkretnie na zamykany konfesjonał, który będzie wykonany już na koniec stycznia.

3. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w październiku w nabożeństwach różańcowych. Wszystkie dzieci, które dostarczyły plansze z naklejkami zostały nagrodzone. Są to: Michalina Borzych, Wojtek Buczyński, Zosia Buczyńska, Marianna Kogut, Piotr Król, Agnieszka Pomorska, Marcel Kowalczyk, Maciej Chyrek, Natalia Kamrowska, Franek Szafran, Martyna Kogut, Kornelia Narloch, Hanna Aleksiejuk, Maciej Swajda i Antosia Kogut. Spośród młodzieży nagrodę otrzymuje Paulina Zimeska; w sumie 16 nagrodzonych osób, a nie są to wszystkie dzieci, które uczestniczyły w październikowych nabożeństwach. Wielkie podziękowania dla rodziców i rodzin za troskę o rozwój wiary swoich dzieci.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? I roku formacji. Uczestnicy II roku formacji spotkają się za tydzień ? 27 listopada ? po Mszy św. o 10.30.

5. We wtorek wspomnienie św. Cecylii ? patronki muzyków. Panu organiście, nauczycielom muzyki, a także naszej scholi dziecięcej życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki.

6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00. To ostatni tydzień modlitwy wypominkowej za zmarłych.

7. Przez wiele lat w wakacje do naszej parafii przyjeżdżał z młodzieżą akademicką z Wrocławia ks. Aleksander Zienkiewicz ?Wujek?, obecnie sługa Boży, którego proces kanonizacyjny jest w toku. Tak się składa, że jutro przypada 27 rocznica jego śmierci. Zapewne niektórzy z Was kojarzą tego zacnego i dobrego kapłana, dlatego chciałbym Was zachęcić do przypomnienia sobie lub poznania osoby i dzieła sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza i modlitwy o jego beatyfikację. W kruchcie bocznej na stoliku są wyłożone ulotki i foldery, które można wziąć ze sobą.

8. Dla dokończenia jesiennych porządków wokół kościoła i na cmentarzu zapraszam wszystkich chętnych do grabienia liści w najbliższy piątek na godz. 9.00.

9. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: ?Wierzę w Kościół Chrystusowy?. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone: wieniec adwentowy i opłatki, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki proszę o podjęcie się tego zadania również w tym roku i o zgłaszanie się do mnie. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

10. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? ? będą do nabycia od przyszłej niedzieli w kościele w kwocie: duże ? po 24 zł, małe po 12 zł.

11. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy interesujące artykuły m.in. o tym, jak Jezus rozumiał swoją władzę królewską, o tendencyjnych próbach oskarżania św. Jana Pawła II  i o sprawie nauczania domowego. Zachęcamy do lektury!

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »