Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
Ogłoszenia II Niedziela Adwentu PDF Drukuj
sobota, 03 grudnia 2022 20:19

II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

„Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!”.
(Mt 3, 3)

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Trwamy w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w te Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam do podjęcia adwentowych postanowień. Jednym z nich może być udział w Roratach, które są odprawiane o godz. 7.00. Zabieramy ze sobą na te Msze święte lampiony lub świece, aby wraz z Maryją oczekiwać na Jezusa. Ofiary zbierane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje żłóbka i zakup nowego oświetlenia do gwiazdy betlejemskiej na wieży kościoła.

2. Dzisiaj możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie poprzez ofiarę złożoną do puszek po Mszy świętej.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są do nabycia po Mszy św. w kwocie: małe po 12 zł.

5. Ministrantem miesiąca listopada zostało uznanych dwóch ministrantów: Bohdan Holdych i Mateusz Kluczkowski. Rywalizowali między sobą ambitnie do ostatniego dnia, zostawiając w pobitym polu pozostałych ministrantów. Dlatego też, mimo jednopunktowej różnicy obaj otrzymują wyróżnienie.

6. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie wraz z jednostkami OSP naszej Gminy organizują dzisiaj II Świąteczną Trasę Mikołajkową. Finał Trasy odbędzie się na naszym parafialnym parkingu około godziny 19.30. Szczegółowe informacje znajdziemy na fejsbukowym profilu GOK Stegna. Zapraszamy do udziału zwłaszcza najmłodszych!

7. Dnia 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny piękny wieczór kolędowy, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Bilety do nabycia w kasie Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Więcej informacji na fejsbukowym profilu GOK Stegna.

8. Z porządków jesiennych zostało nam jeszcze jedno grabienie cmentarza i parkingu parafialnego. Z prognoz pogodowych wynika, że w najbliższy piątek ma być dobra pogoda na dokończenie porządków. Jeśli nie będzie padać, to zapraszam bardzo serdecznie na godzinę 9.00 do dokończenia jesiennych prac.

9. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Tego dnia zapraszam także na „Godzinę łaski dla całego świata” (od 12.00 do 13.00). W czasie jednego z objawień Matka Boża obiecała zesłać wiele łask dla duszy i ciała tym, którzy będą praktykować tę Godzinę i tym, którzy będą polecani w modlitwach. Skorzystajmy z tego zaproszenia Maryi.

10. Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę żywności dla ubogich i potrzebujących w sobotę 10 grudnia od godz. 8.00 do 12.00 w sklepach: „Lewiatan” i „Czwórka”. Zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi.

11. Kilkanaście osób podjęło się trudu rozprowadzania opłatków. Bardzo im za to dziękuję. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. Denis Szestakowicz, kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, proboszcz młodej parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Fanipolu na Białorusi. Ks. Denis jest kapłanem znanym w Stegnie i nieraz gościł w naszej parafii. Tym razem wygłosi do nas rekolekcje adwentowe i będzie zbierał ofiary na wykonanie robót wykończeniowych nowo wybudowanego kościoła parafialnego. Zachęcam do takiego zorganizowania zajęć, aby móc uczestniczyć w całości rekolekcji. Program spotkań jest wydrukowany na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana przede wszystkim w ostatnim dniu rekolekcji – na ten dzień zaproszeni są księża goście. Będzie także możliwość spowiedzi w niedzielę i poniedziałek.

13. Chciałbym zaproponować moim Parafianom i osobom zainteresowanym wspólnym pielgrzymowaniem, żebyśmy w przyszłym roku wybrali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 23 – 30 września 2023 r. Osoby zainteresowane zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej w kościele. Wówczas przedstawię więcej szczegółów dotyczących tej pielgrzymki.

14. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół, a w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale. Zachęcamy do lektury!

«  kwietnia 2024  »