Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
niedziela, 22 lipca 2012 16:06

XXVII Niedziela Zwykła

7 października 2012 r.

1. Trwa miesiąc październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do udziału w Mszy św. połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. Przypominam, iż obecnie Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 17.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcam do refleksji nad Miłosierdziem Boga wobec człowieka, ale także nad Chrystusowym stwierdzeniem:?Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią?.

4. W sobotę 13 października zapraszam na na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół kościoła.

5. W najbliższą niedziele będziemy obchodzić XII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II ? Papież Rodziny. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprasza nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, złożone ofiary przeznaczone są na stypendia papieskie ? na pomoc w kształceniu uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin. Jest to idea budowania swoistego ?żywego? pomnika Jana Pawła II poprzez inwestowanie w ludzi.

6. Również w niedzielę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej ? Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich naszych nauczycieli.

7. W dniu 12 października 2012 r. organizujemy dla młodzieży wyjazd na uroczystą Galę XII Dni Papieskich, która odbędzie się w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Zbiórka na parkingu parafialnym o godz. 15.15, wyjazd o godz. 15.30, powrót przewidywany jest około godz. 20.00.

8. W dniach 14-21 października udajemy się na pielgrzymkę do Chorwacji do Medjugorie. Bardzo się ciesze, że wyjazd dojdzie do skutku i ufam, iż dostarczy niezapomnianych wrażeń i przeżyć, będzie czasem radości i modlitwy, pozwoli zbliżyć się do Boga i do drugiego człowieka. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

9. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych parafialnych rodzinach. Obecnie Obraz będzie peregrynował w Cisewie od Państwa Urban i Leończuk a następnie na ul. Sportowej. Serdecznie zachęcam do przyjęcia kopii Obrazu w swoich domach. Przyjęcie obrazu to nie tylko ogromne przeżycie, czy wzruszający moment, ale nade wszystko to akt wiary z naszej strony. Rodziny, które w danym tygodniu przeżywały nawiedzenie Obrazu Matki Bożej mogą składać ofiary na Msze św. zbiorową w ich intencji.

10. 13 października o godz. 10.00 będzie miało miejsce diecezjalne otwarcie Roku Wiary, w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. W poszczególnych parafiach otwarcie Roku Wiary odbędzie się 14 października. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi otwarcie w naszej parafii. Podczas uroczystego otwarcia Roku Wiary będzie palić się świeca paschalna, a chrzcielnica będzie wyeksponowana i udekorowana kwiatami. Podczas procesji wejścia wniesiemy Ewangeliarz, Dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Ewangeliarz będzie złożony na ołtarzu. Akt pokuty zastąpi aspersja, nawiązująca do początków wiary i do Chrztu św. każdego z uczestników liturgii. W Liturgii Słowa będą uczestniczyć różne stany Kościoła. Po homilii nastąpi wyznanie wiary, które będzie odśpiewane przez wszystkich zgromadzonych. W procesji z darami przyniesione zostaną: najstarsza księga chrztów parafii, jako znak wdzięczności za wiarę naszych przodków oraz chleb, wino i woda. Modlitwę wiernych odczytają parafianie: dorośli, młodzież i dzieci. Wychodząc z kościoła wierni otrzymają pamiątkowy obrazek.

11. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

12. W sobotę 13.10. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza, natomiast kandydaci na ministrantów mają spotkanie o godz. 10.00.

13. Dziś na Mszę św. o godz. 16.00 serdecznie zapraszam wszystkie Panie z Kół Różańcowych a po Mszy św. zapraszam na spotkanie w salce katechetycznej.

14. Od dziś do końca października będzie można zgłaszać swoich zmarłych do modlitwy polecanej wspólnocie kościoła. Pod chórem na stoliku znajdują się kartki wypominkowe. Organizuje 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła.

15. Składam serdeczne podziękowania tym osobom, które w minionym tygodniu służyły pomocą przy pracach na cmentarzu. Oby takich osób przybywało, którzy czują się odpowiedzialni za Parafię, chętnie, bezinteresownie angażują się w pracę służące dobru Parafii.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 11:42

Kalendarz 2023