Start Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymki

PROGRAM PIELGRZYMKI Sokółka – Suchowola – Sejny – Wilno – Troki – Wigry – Augustów – Studzieniczna PDF Drukuj
poniedziałek, 09 października 2017 19:31

Kościół św. Antoniego Padewskiego

Dzień 1 Wyjazd: godz. 4.00 Stegna. Przyjazd do Sokółki – miejsce cudu eucharystycznego. Suchowola - miejsce związane z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, izba pamięci, Sejny - cudowna figura Matki Bożej zwana Szafkową, Msza św., obiadokolacja, przejazd do Wilna na nocleg.

Kaplica w Ostrej Bramie w Wilnie  z Ikoną Matki Bożej Miłosierdzia

Dzień 2 Śniadanie. Rossa - zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudzkiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Wileńska starówka: początek przy Ostrej Bramie, godz. 12.00 Msza św., świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Ducha Świętego, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Ducha Świętego, kościół Trójcy Świętej z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów. Plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół św. Anny  i oo. Bernardynów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. godz. 8.30 Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie miasteczka. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Powrót do Polski - Wigry - Klasztor  Pokamedulski, obiadokolacja. Przejazd do Augustowa - sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej (diec. Ełcka).  Planowany przyjazd około godz. 24.00.

Zamek Troki

Świadczenia:

transport, parkingi, opłaty drogowe, Pilot – przewodnik, miejscowy przewodnik, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW i KL

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 20:12

ODWOŁANIE PIELGRZYMKI SZLAKIEM BENEDYKTYŃSKIM PDF Drukuj
poniedziałek, 09 października 2017 18:59

Informujemy, iż pielgrzymka Szlakiem Benedyktyńskim została odwołana z powodu niewystarczającej liczby chętnych.

PROGRAM PIELGRZYMKI SZLAKIEM BENEDYKTYŃSKIM PDF Drukuj
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:58

Szlakiem Benedyktyńskim po Sanktuariach Czech, Austrii i Węgier

25 września – 1 października 2017 (Wyjazd ze Stegny z 24.09. na 25.09.)

Sanktuarium w Pribram  - Opactwo w Melk - Sanktuarium Maryjne w Mariazell – Opactwo w Tihany – Budapeszt – Opactwo    w Pannohalma – Zakole Dunaju: Szentedre – Wyszehrad – Esztergom

DZIEŃ 1        PRIBRAM

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru na parkingu parafialnym o godz. 01.00, przejazd do Pribram, gdzie nawiedzimy Świętą Górę - najbardziej znane Sanktuarium maryjne w Czechach, z owianą wieloma legendami gotycką figurką Matki Boskiej Świętogórskiej. Ze względu na swoje położenie w centrum kraju Święta Góra bywa określana jako duchowe serce Czech. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Czeskich Budziejowic.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 12:38

PIELGRZYMKA NA PODLASIE I LITWĘ PDF Drukuj
niedziela, 30 kwietnia 2017 18:26

Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce

Zapraszamy na  pielgrzymkę na Podlasie i Litwę. Pielgrzymować będziemy m.in. do  takich miejsc jak Sokółka – miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola – miejsce związane z bł. ks. Jerzym Popiełuszko, Sejny – gdzie znajduje się figurą Matki Bożej zwanej Szafkową, Wilno, Troki, Wigry, Augustów.

Wyjazd planowany jest w dniach 20-22 października 2017 r. Przewidywany koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się.

Sanktuarium Matki Bożej Sejnieńskiej

Zamek w Trokach