rencontre celibataire
Start
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH PRZED POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 05 kwietnia 2020 12:25

Liturgia domowa

Przed rozpoczęciem można zapalić świecę, symbol Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie ojciec rodziny, matka lub ktoś z domowników rozpoczyna modlitwę znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

Gromadzimy się dzisiaj w naszej rodzinie, aby świętować pamiątkę Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. On jako Zwycięzca powstał z grobu, aby również nam ofiarować pokój i nadzieję.

Następnie ktoś z domowników odczytuje tekst Pisma Świętego (Mk 16,1-7).

Z Ewangelii według świętego Marka.

Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem, w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. Gdy spojrzały, zauważyły, że kamień był odsunięty. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: „Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”».

Po odczytaniu tekstu Ewangelii prowadzący modlitwę mówi:

Chrystus zmartwychwstał i żyje między nami. Dał nam moc, abyśmy się stali dziećmi Bożymi, dlatego ośmielamy się mówić:

Wszyscy: Ojcze nasz…

Prowadzący modlitwę mówi dalej:

Ogarnijmy także modlitwą i sercem wszystkich naszych krewnych i przyjaciół. Módlmy się szczególnie o zdrowie dla całej naszej rodziny i o ustanie epidemii, prośmy za chorych, za lekarzy i cały personel medyczny oraz za wszystkie służby. Błagajmy za samotnych, opuszczonych i przygnębionych, aby Zmartwychwstały Pan otworzył ich serca na nadzieję. Ogarnijmy modlitwą cały świat i prośmy zwracając się do Maryi:

Wszyscy: Zdrowaś Maryjo…

Prowadzący modlitwę: Pomódlmy się także za zmarłych. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

Prowadzący modlitwę mówi:

Módlmy się.

Wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba i zasiadłeś z nimi do stołu. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością będziemy spożywać te dary: chleb przypominający „chleb żywy, który zstąpił z nieba” i dający życie światu; mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy; jajka, znak nowego życia i naszego odrodzenia w chrzcie świętym. Pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami i dojść do wiecznej uczty w domu Ojca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Potem każdy z domowników może wypowiedzieć życzenia świąteczne.

Na zakończenie posiłku można wspólnie odmówić modlitwę: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…

Można także zaśpiewać wielkanocną pieśń, np. Zwycięzca śmierci…

Poprawiony: niedziela, 05 kwietnia 2020 15:28
 
WSKAZANIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 04 kwietnia 2020 17:47


PRZEDŁUŻENIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO

W związku z niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia i życia, które nadal niesie epidemia, zwalniam katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 19 kwietnia br. [Niedziela Miłosierdzia Bożego włącznie]. Udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia nie był i nie jest obowiązkowy. Polecam, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii pozostawać w domu i nie organizować spotkań gromadzących rodzinę, przyjaciół itp. [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].

Poprawiony: niedziela, 05 kwietnia 2020 12:32
Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ONLINE PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 28 marca 2020 20:48

Rekolekcje Ogólnopolskie

Rekolekcje w Polskim Radiu
Jedynka (Polskie Radio) – niedziela po serwisie o godz. 8.00 – Rekolekcje o. Wacława Oszajcy SJ (ostatnie w Niedzielę Palmową)


Rekolekcje w kwarantannie

Rekolekcje pod patronatem bp. Romualda Kamińskiego, Przewodniczącego Zespołu KEP ds.Duszpasterstwa Służby Zdrowia, od 24 do 29 marca 2020 r., codziennie o godz. 8.00 (Wiara – ks. Bogusław Kowalski), 16.00 (Nadzieja – ks. Michał Dziedzic) i 20.00 (Miłość – ks. Jacek Kruszewski)

https://www.youtube.com/user/bpkep

Rekolekcje pod hasłem "Przemyślenia w czasach  zarazy" codziennie od wtorku, 24 marca na Facebooku Polsat Rodzina (https://www.facebook.com/polsatrodzina) oraz na portalu polsatnews.pl.

Rekolekcje dla dorosłych pod hasłem "Pytania Boga do człowieka" od 29.03. do 01.04. o godz. 19.00 w TVP 3 Olsztyn Naukę będzie prowadził ks. Hubert Tryk - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie

Poprawiony: sobota, 28 marca 2020 21:03
 
SŁOWO KS.PROBOSZCZA DO PARAFIAN PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
sobota, 28 marca 2020 20:16

Drodzy Parafianie powoli zbliżamy się do przeżywania najważniejszych dla każdego chrześcijanina wydarzeń zbawczych męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Przyszło nam żyć w bardzo trudnych czasach. Wielu z nas zastanawia się dlaczego teraz i o tym czasie dosięga nas takie właśnie cierpienie i doświadczenie, kiedy kościół przygotowuje się do jakże wspaniałych i wielkich Świąt Zmartwychwstania Pana. Dobrze znamy te słowa, które Chrystus za kilka dni skieruje do każdego z nas: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we Mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie.

 

Poprawiony: sobota, 28 marca 2020 21:30
Więcej…
 
WSKAZANIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 27 marca 2020 07:23

1. Zgromadzenie liturgiczne [np. Msza św., pogrzeb] zgodnie z przepisami sanitarnymi obowiązującymi od 25 marca br., nie może przekroczyć pięciu osób, nie licząc księdza i obsługi.

2. W związku z powyższym, zwalniam katolików diecezji elbląskiej i przebywających na jej terenie z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 11 kwietnia br. [dyspensa kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK]. Polecam, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii modlić się i pozostawać w domu.

3. Chrzest zdrowego dziecka należy odłożyć na późniejszy termin. W przypadku dziecka chorego należy wezwać księdza.

4. Pierwsza Komunia św. i bierzmowanie będą udzielane dopiero po przejściu głównej fali epidemii. Nie sposób dziś określić termin tych uroczystości.

5. Może okazać się niemożliwą spowiedź przed Wielkanocą. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2020 21:29
Więcej…
 
TRANSMISJE NABOŻEŃSTW PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 22 marca 2020 09:16

 

RÓŻANIEC Elbląg, Parafia katedralna pw. św. Mikołaja – codziennie, godz. 20:30 https://www.facebook.com/KatedraElblag/

GORZKIE ŻALE Elbląg, Parafia katedralna pw. św. Mikołaja – niedziela, godz. 17:15
https://www.facebook.com/KatedraElblag/

DROGA KRZYŻOWA transmisja z naszego kościoła, godz. 17:00

https://www.youtube.com/channel/UCquLUUuoH5PP5IydbzuWU9A

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2020 09:17
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 177

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2020

«  września 2020  »
powtśrczpisoni
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930