rencontre celibataire
Start
POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 22 października 2013 17:14

Podczas Mszy Świętej w dniu 7 października 2013 r. o godz. 17.00 zostały poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Niech każde odmówione Zdrowaś Maryjo przez dzieci będzie niczym kwiat róży wręczony Maryi.

Prośmy aby Maryja, nasza Matka wspierała dzieci w przygotowaniach do pełnego spotkania z Chrystusem w Komunii Świętej.

Poprawiony: niedziela, 27 października 2013 13:45
Więcej…
 
WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 22 października 2013 13:53

W dniu 6 października 2013 r. została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, z racji przypadającej 7 października wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Plis – wicedziekan oraz diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca. Panie z wszystkich Kół Żywego Różańca brały czynny udział we Mszy św. Czytały Słowo Boże, uczestniczyły w procesji z darami.

Po Mszy św. udali się do salki katechetycznej na konferencję wygłoszoną przez ks. Jarosława Plisa.

Pierwotnie wspomnienie Matki Bożej Różańcowej było zwane świętem Zwycięstwa Maryi Dziewicy. Wspomnienie to wprowadził św. Pius V po zwycięstwie nad armią turecką pod Lepanto, 7 października 1571 roku. Papież wezwał wtedy do modlitwy różańcowej całą Europę.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak ukochać modlitwę różańcową, bym jej nigdy nie zaniedbała, by się stała moją codzienną potrzebą. Niech ta ewangeliczna modlitwa stanie się coraz silniejszą więzią, łączącą mnie z Jezusem i z Tobą, hołdem dziecięcej pobożności i miłości, umocnieniem i zachętą do radosnego i sumiennego wypełniania obowiązków w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna.
Spraw, aby rozważanie Tajemnic Waszego życia wprowadzało mnie w duchowe głębie, gdzie rozum, wola i uczucia pozwalają ogarnąć się i przeniknąć sprawami Bożymi. W świetle świętych Tajemnic Różańcowych ukazuj mi Matko powagę życia ziemskiego, które przygotowuje mi los wieczny, więc powinno być godne, czyste i szlachetne.
Przez Tajemnice Różańcowe pouczaj mnie, że cierpienie pokornie przyjęte i ofiarowane Ojcu, przynosi wielkie owoce zbawcze, że przetrwanie z Jezusem na Kalwarii doświadczenia otwiera przede mną blask zmartwychwstania na wieczne szczęście z Nim, tam nie będzie już łez, lecz nieustanne dziękczynienie za łaski, które z cierpienia Bóg wydobył dla mnie i dla braci moich w Chrystusie.
Królowo Różańca świętego, módl się o zbawienie wszystkich ludzi.

Amen

Poprawiony: niedziela, 27 października 2013 13:32
Więcej…
 
PIELGRZYMKA NA WARMIĘ PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 22 października 2013 13:14

W dniu 5.10.2013 r. odbyła się pielgrzymka po ziemi Warmińskiej. Pielgrzymi odwiedzili najbardziej znane miejsca tego regionu Polski.

Pierwszym miejscem był Gietrzwałd, leżący w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem, położony jest w samym sercu Pojezierza Olsztyńskiego. Gietrzwałd słynie z objawień Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Objawienia, te zmieniły oblicze religijne i moralne mieszkańców tego regionu. Uwieńczeniem tych zmian była uroczysta koronacja obrazu 10 września 1967 r., której dokonał Prymas Polski ks. kardynał Stefan Wyszyński. W roku 1970 papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł Bazyliki Mniejszej. Potwierdzenie prawdziwości objawień odbyło się w dniu 11 września 1977 r. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny jednej z wizjonerek s. Barbary Samulowskiej. Według informacji księży kanoników regularnych, kustoszy sanktuarium gietrzwałdzkiego, każdego roku do Gietrzwałdu przybywa kilkaset tysięcy pielgrzymów.


Następnie udali się do Świętej Lipki, zwanej również „Częstochową Północy”. Wieś Święta Lipka położona jest w powiecie kętrzyńskim.Główną atrakcją miejscowości jest jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w naszym kraju - barokowy Klasztor. Jest to zespół architektoniczny, który składa się z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada bogatą i różnorodną dekorację. Składają się na nią rzeźby w kamieniu i drewnie, malarstwo ścienne i obrazy na płótnie, wyroby złotnicze i snycerskie oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego kowalstwa i ślusarstwa. Uwagę przyciągają organy z przepięknym prospektem, zbudowane zostały w latach 1719-1721 przez organmistrza z Królewca. Prospekt organowy rzeźbami, są to rzeźby przedstawiające aniołów grających na różnych instrumentach. Na dwóch najwyższych wieżach stoją Najświętsza Maryja Panna i Archanioł Gabriel, którzy wraz z gołębicą symbolizującą Ducha Świętego przedstawiają scenę Zwiastowania. Figury te, wraz z gwiazdami i dzwoneczkami na wieżach, wprawiane są w ruch w czasie gry na instrumencie. Na prawej wieży Archanioł Gabriel kłania się nisko, Maryja na lewej odpowiada skinieniem głowy, anioł na środkowej wieży gra na lutni i kręci głową ozdobioną promieniami, cztery małe aniołki poruszają dzwonkami. Na pozytywie obracają się anioły grające na trąbkach.

Święta Lipka weszła do historii od początku jako sławne miejsce pielgrzymkowe dzięki figurce Matki Bożej z Dzieciątkiem znalezionej w rozłożystej lipie. Już w średniowieczu ustalił się zwyczaj organizowania pielgrzymek do Świętej Lipki.


Kolejną miejscowością był Reszel, położony w niedalekiej odległości od Świętej Lipki. Jest to małe urokliwe miasto z wieloma zabytkami. Główną atrakcją Reszla jest gotycki zamek, będący niegdyś jedną z siedzib biskupów warmińskich. Zbudowany w latach 1350-1401, z dziedzińcem wewnętrznym i krużgankami. Obecnie na zamku mieści się m.in. oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, hotel i restauracja.Z Reszla udali się do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Bożej Pokoju. Stoczek Klasztorny to wieś, położona 11 kilometrów na wschód od Lidzbarka Warmińskiego. Kościół p.w. Nawiedzenia NMP w Stoczku wybudowano jako wotum dziękczynne biskupa Mikołaja Szyszkowskiego po zakończeniu wojny ze Szwecją.

Stoczek Klasztorny to miejsce, w którym był więziony od 12.10.1953 r. do 06.10.2013 r. ks. kard. Stefan Wyszyński – Prymas Polski.

I tak pielgrzymka dobiegła końca. Czas spędzony w autobusie był wypełniony modlitwą prowadzoną przez ks. Proboszcza Pawła Drożdż, który również umilał wspólne chwile śpiewem. W trakcie przejazdu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmów o miejscach odwiedzanych, były odtworzone filmy o Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym.

Wszyscy pielgrzymi nieco umęczeni intensywnym programem ale za to umocnieni wiarą i bardziej zintegrowani powrócili do swoich domów.

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2013 17:55
 
Komunikat z 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
wtorek, 15 października 2013 08:56

Komunikat z 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

W dniach od 8 do 9 października 2013 r. w Warszawie odbyło się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, któremu przewodniczył abp Józef Michalik. W obradach wziął udział także nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.


1. Biskupi polscy z ogromną wdzięcznością przyjęli decyzję Ojca Świętego Franciszka o kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie.  W ten sposób wypełnią się pragnienia wiernych, wyrażone już w dniu pogrzebu Ojca Świętego Jana Pawła II na Placu św. Piotra wołaniem „Santo subito!”. Czas dzielący nas od tego radosnego wydarzenia będzie naznaczony różnymi działaniami duszpasterskimi, które mają za cel rozbudzenie pragnienia świętości u wszystkich wierzących. W związku z kanonizacją uda się do Rzymu pielgrzymka narodowa, organizowana w ramach poszczególnych diecezji, parafii czy ruchów lub stowarzyszeń katolickich. Do udziału w niej biskupi zachęcają jak największą liczbę naszych Rodaków.
Niech sama uroczystość kanonizacji i następujące później ogólnopolskie uroczystości dziękczynne na Jasnej Górze, w Gnieźnie, w Krakowie oraz w Warszawie staną się okazją do wdzięczności Panu Bogu za ten niezwykły i wspaniały dar, jakim był dla Kościoła, Polski i świata pontyfikat bł. Jana Pawła II.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2013 08:57
Więcej…
 
XIII Dni Papieskie PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 04 października 2013 10:12

 

Jan Paweł II – Papież Dialogu” to hasło będzie przyświecało tegorocznym Dniom Papieskim. To cykl imprez upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II. W tym roku Dni Papieskie odbędą się po raz trzynasty. Rozpocznie je w piątek, 11 października, o godz. 17.00 uroczysta gala w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy ulicy Grunwaldzkiej. Podczas imprezy poznamy laureatów Elbląskiej Nagrody "Tuus", która zostanie przyznana po raz siódmy. W programie znajdziemy także koncert zespołu GOSPEL RAIN. Uroczystość poprowadzi ks. dr Piotr Maria Towarek.


Gospel Rain jest jednym z najstarszych, istniejących dotąd, zespołów muzyki gospel w Polsce. To zespół o niezwykłej spontaniczności i energii koncertowej. Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy, świetnie brzmiący chór, stworzony przez utalentowanych wokalistów z całej Polski. Gospel Rain znany jest z relacji TVP koncertów z okazji Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkiej Nocy. Zespół ma na swoim koncie współpracę ze znakomitymi wokalistami, wśród których znajdują się: Piotr Cugowski, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Beata Bednarz czy Andrzej Lampert. W dorobku płytowym grupy znajdują się: koncertowa płyta „N” oraz płyty „Startooj”, „Tan, Kto przychodzi” oraz maxi-singiel „Jak w oku łza”.

Poprawiony: wtorek, 15 października 2013 08:57
Więcej…
 
PIELGRZYMKA DO RUMUNII 21 WRZEŚNIA 2013 PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 19 września 2013 07:28

UWAGA!

Informujemy, iż uległa zmianie godzina wyjazdu do Rumunii.

Autobus będzie podstawiony na parkingu parafialnym o godz.

20.30, odjazd o godz. 21.00.

Poprawiony: czwartek, 19 września 2013 07:29
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 164 z 177

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2020

«  lipca 2020  »
powtśrczpisoni
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031