Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
czwartek, 18 kwietnia 2019 06:48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

7 kwietnia 2019

Jezus do kobiety: I ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz.

1.  Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się przeżyć ten czas na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Modlitwą otoczmy Ks. Rekolekcjonistę i nasze rodziny, abyśmy wspólnie - poprzez duchowe ćwiczenia - zbliżyli się do Boga i owocnie przygotowali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Będzie je głosił ks. Franciszek Laka, który pochodzi z Indonezji ? kapłan zgromadzenia ojców Werbistów. Ofiary składane na tace jutro oraz pojutrze są przeznaczone dla głoszącego rekolekcje.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10.30; w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00.

4. Za tydzień - Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 10. 15 spod urzędu Gminy na czele z osiołkiem.

5. Zachęcam dzieci, młodzież, rodziny do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród  dla dzieci. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego złożoną przez Róże Żywego Różańca w kwocie 200zł.  Także pewna rodzina złożyła ofiarę na kościół w kwocie 400zł.

7. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii panom: Henrykowi Sznajder, Pawłowi Król, Mirosławowi Szewczuk.

9.  Dziś w Gościu Niedzielnym artykuły związane ze święceniami nowego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej ? bp. Wojciecha Skibickiego; o pastorale, o herbie biskupim. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim parafianom i gościom życzę nawrócenia. Pamiętajmy, że Pan Bóg daje nam kolejną szansę na powrót do Niego.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »