Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

9 czerwca 2019

Przyjdź światłości sumień!

1. Witam wszystkich przybywając do naszej parafii życzę miłego wypoczynku i zapraszam do naszej świątyni.

2. Za tydzień niedziela Trójcy świętej. Jeszcze jest tydzień czasu aby spełnić warunek przykazania kościelnego spowiedzi wielkanocnej jeżeli ktoś jeszcze nie był to jeszcze jest tydzień na to aby skorzystać z tego okresu wielkanocnego do przyszłej niedzieli włącznie.

3. Wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

• we wtorek wspomnienie św. Barbary

• w środę wspomnienie bł. ks. Władysława Demskiego ?męczennika II wojny światowej ? patrona księży diecezji elbląskiej.

• w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

• w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

5. W czwartek serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione wraz z procesją wokół kościoła, proszę o przyniesienie świec. Panie z koła żywego różańca, które będą niosły figurkę w czasie procesji, proszę, aby ją przyozdobiły.

6. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszam!

7. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o działaniu Ducha Świętego, a także o znaczeniu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Zachęcam do lektury!

8. 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała, warto już pomyśleć o ołtarzach i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

9. W związku z odpustem parafialnym, który przypada 28.06.19r. zachęcam do składania rzeczy na loterię fantową oraz o udzielania wsparcia finansowego na ufundowanie nagród dla dzieci na konkurs. Także ogłaszam konkurs dla dzieci na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podpisane prace przynosimy na Mszę św. odpustową. Serca będą złożone w darze ołtarza. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu odpustu.

10. Liturgiczną służbę ołtarza zachęcam do większej aktywności w ciągu tygodnia. Nowych kandydatów zwłaszcza z klas III zapraszam do zakrystii w celu zapisania się do LSO.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »