Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019

1. Witając nowo przybyłych gości informuję, że Msze św. w Stegnie w miesiącu lipcu i sierpniu sprawowane będą według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 Msza św. z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00

2. Za dwa tygodnie w sobotę 13 lipca rozpocznie się 38 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ? Stegna 2019. Koncerty odbywać się będą co tydzień w soboty o  godz. 16.00. Ostatni koncert odbędzie się 24 sierpnia br. Serdecznie zachęcam do udziału w koncertach.

3. Od 14-19 lipca rozpocznie się w naszej parafii pierwsza tura wczasorekolekcji pod hasłem: ? Królestwo Boże jest w nas?... poprowadzi je ks. Piotr Kurkiewicz kapucyn, pochodzący z Poznania, a pracujący 25 lat na misjach szczególnie na Ukrainie. Natomiast druga tura wczasorekolekcji od 4 do 9 sierpnia pod hasłem: ?Jak się kocha... to mniej boli?... poprowadzi je ks. Dawid Górniak z Opola.

4. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.30.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, możliwość spowiedzi w piątek od godz. 17.15

Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

środa ?  Święto św. Tomasza, apostoła

sobota ? wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

6. W nawie bocznej naszego kościoła oraz pod chórem są rozprowadzana pocztówki oraz informatory o naszym kościele. Serdecznie zapraszam do nabycia.

7. W piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową. Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do przygotowania tej uroczystości zwłaszcza od strony duchowej poprzez uczestniczenie w triduum: liturgicznej służbie ołtarza, panom szafarzom, panu organiście i paniom, które śpiewały oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. odpustowej.

8. Z okazji naszego święta patronalnego zorganizowany został Parafialny festyn Rodzinny wspólnie z Sołectwami Stegna, Stegienka oraz Rybina. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób, które czynnie włączyły się w przebieg i organizację festynu. Tym wszystkim osobom wyrażam moją ogromną wdzięczność za trud i poświęcenie na rzecz Parafii.

9. Dziękuję serdecznie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na wykonanie Serca. Gratuluję zwycięzcom, wszystkim gratuluję pomysłów i cieszę się z wykonanych przez dzieci prac na konkurs. Dochód z festynu wyniósł 2 035,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

10. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o antybiotykach ? ich fenomenie w medycynie oraz zagrożeniach płynących z niewłaściwego stosowania; a także o tym jak gasić pragnienie w upalne dni.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą

Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 19:05

«  kwietnia 2024  »