REKOLEKCJE LECIO DIVINA PDF Drukuj
piątek, 10 maja 2013 13:02

Czcigodni Ks. Proboszczowie,Parafialni Asystenci Akcji Katolickiej, Prezesi i Członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej
Komunikat Nr 14/2013
1.W dniach 5 do 11 lipca 2013r w Mątowach Wielkich ? parafia Miłoradz - Akcja Katolicka Diecezji Elbląskiej organizuje rekolekcje lectio divina (w milczeniu)? oparte na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającym początków chrześcijaństwa. Są one dostępne dla wszystkich wierzących, którzy pragną zażyłości ze Słowem Bożym: prostych i uczonych, duchownych i świeckich.
2.Lectio divina jest szczególnym rodzajem duchowości, radykalną formą życia chrześcijańskiego.
3.Rekolekcje te organizowane są według propozycji Ks. Krzysztofa Wonsa.
4.Celem rekolekcji jest otwarcie się na Słowo, które zbawia i przemienia życie.
Droga rekolekcji zmierza do odkrywania i doświadczania mocy Bożego Słowa, które oczyszcza i uzdrawia, które zbawia człowieka tu i teraz.

Liczymy na obecność członków Akcji Katolickiej, kandydatów do AK jak również sympatyków AK i osób niezrzeszonych . Koszt uczestnictwa ? 270zł od osoby. Wpłat dokonujemy wyłącznie na konto:
Akcja Katolicka Diecezji Elbląskiej
Nr: 32 2030 0045 1110 0000 0201 6450;
Z dopiskiem ?Rekolekcje w Mątowach Wielkich?
Zgłoszenia do 25.06.2013 r. kierujemy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do Pani Małgorzaty Szewczyk ? Prezesa Parafialnago Oddziału Akcji Katolickiej w Stegnie, tel. 502567982

Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej
Diecezji Elbląskiej