Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 06 lipca 2020 17:12

XIV Niedziela Zwykła

5 lipca 2020

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście.

1. Rozpoczął się czas wakacji. Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni. Pozdrawiamy Gości, którzy czas wakacji spędzają w Stegnie. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00. W sobotę Msza św. z niedzieli o godz. 19.00, pozostałe dni o 18.00.

2. Wspomnienia liturgiczne:

w poniedziałek ? bł. Marię Teresę Ledóchowską,

w środę ? św. Jana z Dukli,

w sobotę - św. Benedykta z Nursji - patrona Europy.

3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

4. Dziś w Gościu Niedzielny ciekawe artykuły: o papieżu seniorze Benedykcie XVI i jego zmarłym bracie Georgu. Zachęcamy do lektury! A w nawie bocznej naszego kościoła można nabyć pocztówki o naszym kościele i książki o tematyce religijnej.

5. W przyszłą niedzielę, 12 lipca odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Polski. Ewangeliczne wezwanie do miłości obliguje do uczestniczenia w życiu społecznym. Udział w wyborach jest wyrazem zaangażowania w nadawanie kształtu życiu społecznemu. Dobrze wiemy, że wybór pomiędzy dwoma, dość wyraźnie różniącymi się kandydatami, jest równocześnie wyborem pomiędzy dwoma wizjami rozwoju cywilizacyjnego w Polsce. Zachęcamy do uważnego przyjrzenia się propozycjom składanym przez obydwu kandydatów i dokonania wyboru drogi dla Polski zgodnie z własnym sumieniem.

6. Dziś gościmy ks. Piotra Sasuła jest to rocznikowy kolega ks. wikariusza, dziękujemy mu za wygłoszone słowo Boże i życzymy udanego urlopu.

7. Ksiądz proboszcz składa z głębi płynące podziękowania  za dar modlitwy, za okazaną mu życzliwość i złożone życzenia imieninowe oraz dary stołu. To budujące jak czuje się Waszą obecność i wsparcie Drodzy Parafianie.

8. W dalszym ciągu zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii.

Wszystkim  wiernym z naszej parafii oraz gościom odpoczywającym  w Stegnie, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »