BIAŁY TYDZIEŃ PDF Drukuj
wtorek, 28 maja 2013 11:08

Od poniedziałku 20 maja trwał w naszym kościele Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodziły codziennie wraz ze swymi rodzicami na Msze św. połączoną z Nabożeństwem majowym. Tydzień ten symbolizuje świadome uczestnictwo w Mszy św. i jednocześnie jest symbolem duchowej czystości. Dzieci poznawały tajemnicę Eucharystii  i przypominały sobie  jak wielkim wydarzeniem w ich życiu  było przyjęcie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii św.

W każdym dniu dzieci modliły się w różnych intencjach,  poniedziałek był dniem wdzięczności Rodzicom, we wtorek były poświęcone i wręczone pamiątki pierwszokomunijne, w środę odbyło się złożenie przyrzeczeń abstynenckich, w czwartek dzieci okazywały wdzięczność kapłanom oraz modliły się o liczne powołania kapłańskie i zakonne, piątek poświęcony był Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, natomiast w sobotę dzieci okazywały wdzięczność Maryi.

Dzieci klasy III przeżyły swoją I Komunię Świętą, natomiast ich starsi koledzy będą już niedługo obchodzić rocznicę pierwszego spotkania z  Panem Jezusem w Komunii św.

Uroczystość ta w naszej parafii odbędzie 2 czerwca br. na Mszy św. o godz. 11.30

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2013 13:10